رییس جمهوری در بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر:

نیروگاه اتمی بوشهر مظهر ایستادگی یک ملت است/ ایران بر استفاده از انرژی‌های مختلف و متنوع تأکید دارد/ به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای هستیم/ باید بخشی از نیاز برق کشور از انرژی هسته‌ای تامین شود/ قدردانی رییس جمهوری از مدیران و مهندسان هسته ای ایران

رییس جمهوری روز سه شنبه در بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر، این نیروگاه را مظهر ایستادگی یک ملت دانست و از ساخت دو نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر به منظور استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای خبر داد.

شناسه خبر: 83827 -

سه شنبه 23 دی 1393 - 17:56

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پس از بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر متفاوت با نیروگاه‌های سایر کشورهای دنیاست، زیرا این نیروگاه مظهر ایستادگی یک ملت است. در ابتدا غربی‌ها قرار بود آن را بسازند که عقب‌نشینی کردند و تعهداتشان را زیر پا گذاشتند، اما ساخت و بهره‌برداری از این نیروگاه به دنیا نشان داد که اگر ملتی اراده‌ای برای دستیابی به هدف داشته باشد، در آن مسیر گام بر می دارد و بر سر حقوقش ایستادگی خواهد کرد و به هدف خود خواهد رسید.
رییس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر استفاده از انرژی‌های مختلف و متنوع تأکید دارد، اظهار داشت: امروز در مسأله تولید برق باید از انرژی هسته‌ای بهره‌مند شد، زیرا از یکسو امکان استفاده از سوخت‌های فسیلی بی‌نهایت نیست و از طرف دیگر باید از انواع فناوری‌های روز دنیا استفاده کرد.
رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر نمونه‌ای است که نشان می‌دهد ایران تنها به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای و تولید برق است.
دکتر روحانی ادامه داد: کاری که ملت ما شروع کرده براساس تصمیمات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انرژی است و بر این اساس باید بخشی از نیاز برق کشور از انرژی هسته‌ای تامین شود. این کار امروز به ثمر رسیده و ادامه خواهد یافت.
رییس شورای عالی امنیت ملی همچنین از تلاش‌های دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و همه دست‌اندرکاران و مهندسان فعال در نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی و تشکر کرد.
رییس جمهوری پیش از بازدید از اتاق کنترل نیروگاه از نزدیک در جریان چرخه کار نیروگاه اتمی بوشهر و چگونگی فعالیت آن و برنامه‌های مدیریت نیروگاه در خصوص افزایش تولید برق قرار گرفت.
نیروگاه اتمی بوشهر در حال حاضر 700 مگاوات برق تولید می‌کند و قابلیت تولید برق تا میزان 1000 مگاوات را دارد.

شناسه خبر: 83827

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده