در جلسه هیات وزیران انجام شد؛

تعرفه تخت همراه در بیمارستان‌های دولتی کاهش یافت/ آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تصویب شد

هیأت وزیران روز چهارشنبه و به پیشنهاد شورای عالی بیمه سلامت، با کاهش تعرفه همراه بیماران مراکز دولتی در سال 1393 مطابق تعرفه سال 1392 موافقت کرد.

شناسه خبر: 83460 -

چهارشنبه 10 دی 1393 - 12:16

به موجب این مصوبه، تعرفه تخت همراه در بیمارستان‌های درجه یک از 387 هزار ریال به 210 هزار ریال، درجه دو از 310 هزار ریال به 167 هزار ریال، درجه سه از 233 هزار ریال به 125 هزار ریال و درجه چهار از 155 هزار ریال به 84 هزار ریال کاهش یافته است.
هیأت وزیران همچنین در این جلسه که به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی و پیمانی را به تصویب رساند.
در این تصویب‌نامه چگونگی تغییر وضعیت استخدامی به رسمی و پیمانی تعداد 4776 نفر از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تعیین شده است.
همچنین هیات دولت به منظور حفاظت از منابع ملی شده و اراضی دولتی واقع در حریم شهرها، شهرک‌ها و شهرهای جدید و ممانعت از تجاوز به عرصه‌های مذکور، توسعه فضای سبز اعم از زراعت چوب، جنگل‌کاری، آبخیزداری، پارک‌های جنگلی و درختکاری در حریم شهرها و همچنین توسعه بهره‌برداری‌های همگن فعالیت‌هایی نظیر طبیعت‌گردی، کشت گیاهان دارویی و صنعتی در حریم شهرها، آیین‌نامه‌ای را به تصویب رساند.
این آیین نامه، با حفظ مالکیت دولت بر این اراضی، حق بهره‌برداری و یا حق انتفاع از عرصه‌های مذکور را در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار داد.

شناسه خبر: 83460

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده