دکتر جهانگیری در جلسه استانداران جنوب شرق کشور:

استانداران به صورت دوره ای به جلسات دولت دعوت خواهند شد

جلسه بررسی مسائل استانهای جنوب شرق کشور عصر امروز(سه‌شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور استانداران یزد، کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی برگزار شد.

شناسه خبر: 83414 -

سه شنبه 9 دی 1393 - 18:10

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان استانداران جنوب شرق کشور برای جمع بندی مسائل و مشکلات گفت: استانداران باید مشکلات و مسائل موجود را به طور دقیق بررسی و با پیشنهادات و راهکارهای عملی در این جلسه حضور یابند تا بتوانیم تصمیماتی عملیاتی در جهت رفع مشکلات مردم اتخاذ کنیم.
معاون اول رییس جمهور بر اهمیت کار استانداران کشور تاکید کرد و افزود: استانداران نمایندگان عالی دولت در استان هستند و در حقیقت آنها هستند که به طور مستقیم با مردم و مشکلات استان سروکار دارند از این رو دولت نسبت به حل مشکلات و کمک به استانداران اهتمام جدی دارد.
وی افزود: دولت برای ارتباط و هماهنگی هرچه بیشتر با استانداران در نظر دارد هر یک از استانداران را به شکل دوره‌ای به جلسات هیئت وزیران دعوت کند تا هم اعضای دولت از مشکلات و مسائل استانها بیشتر مطلع شوند و هم استانداران بتوانند گزارشات خود را در جلسه هیئت وزیران و در حضور همه اعضای کابینه مطرح کنند.
در این جلسه هریک از استانداران به ارائه گزارشی از وضعیت استان و عمده‌ترین مسائل و مشکلات موجود پرداختند که خشکسالی و کمبود آب، ضرورت افزایش بودجه توسعه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای،مسائل زیست‌محیطی، گسترش مهاجرت از مناطق روستایی و کویری و پدیده حاشیه نشینی از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه از سوی استانداران مطرح شد.
مطالعه و اجرای طرح های انتقال آب، بارورسازی ابرها، مطالعه و اجرای طرح های تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی دشت‌ها، اجرای طرحهای آمایش مناطق کویری و بیابانی و توسعه بازارچه‌ها و پایانه های مرزی نیز از جمله پیشنهاداتی بود که در این نشست توسط استانداران جنوب شرق کشور مطرح شد.

شناسه خبر: 83414

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده