به ریاست معاون اول رییس جمهور؛

هیات دولت تشکیل جلسه داد

هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌ جمهور تشکیل جلسه داد و مهم‌ترین رویدادهای کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 83253 -

چهارشنبه 3 دی 1393 - 15:09

در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب دولت، برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و طوفان و اقدامات پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه مبلغ 42 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار به استان اصفهان، مبلغ 152 میلیارد و 520 میلیون ریال اعتبار به استان کرمان و مبلغ 82 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به استان هرمزگان اختصاص یافت.
هیأت دولت همچنین مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان جایگزین 96 تختخوابی شهرستان لامرد در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داد.
با تصویب هیأت وزیران، سرمایه دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی تأمین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی از یک میلیون و920 هزار دلار به 101 میلیون و 920 هزار دلار افزایش یافت. این افزایش سرمایه با توجه به سهام اندک کشورمان نسبت به کشورهای هم‌گروه آسیایی در ترکیب دسته‌بندی هیأت مدیره شرکت یاد شده و نیز لزوم داشتن سهام و سرمایه مناسب به منظور اثرگذاری در تصمیمات مجمع عمومی این شرکت بین‌المللی و با هدف ایجاد فرصت عضویت سریع‌تر کشورمان در اعضای هیأت مدیره آن و استفاده مناسب‌تر از تسهلات (ITFC) به نفع صنایع تولیدی صورت گرفت.
دولت همچنین مصوب کرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نسبت به پرداخت 2 درصد وصولی بهای خدمات سوختگیری به شرکت فرودگاه‌های کشور اقدام نماید.

شناسه خبر: 83253

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده