به مناسبت میلاد فرخنده حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی انجام شد؛

پیام تبریک رییس جمهوری به رهبر کاتولیک های جهان/ همدلی و همکاری بیشتر برای توسعه صلح، امنیت و رفاه در سراسر جهان، ضروری است

رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی مسیح(ع) پیامبر صلح و دوستی و نیز آغاز سال 2015 را به پاپ فرانسیس اول رهبر کاتولیک‌های جهان و تمام پیروان این دین الهی تبریک گفت.

شناسه خبر: 83236 -

چهارشنبه 3 دی 1393 - 14:15

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این پیام با اشاره به اینکه اکنون جهان با بحرانها و چالش های متعدد اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و اقصادی روبه روست و عده ای می کوشند تا با ایجاد تفرقه و یا دست یازیدن به خشونت، کرامت انسانی را خدشه‌دار نمایند، تصریح کرده است: ضرورت دارد با همدلی و همکاری بیشتر برای توسعه صلح، امنیت و رفاه در سراسر جهان تلاش نماییم.
دکتر روحانی در ادامه می افزاید: جمهوری اسلامی ایران با ارایه ایده "جهان علیه خشونت و افراط‌گری" که با اجماع در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید، کوشیده است تا گامی در این مسیر بردارد و همچنان آمادگی دارد تا رسیدن به مقصود و مطلوب نهایی به تلاش خود ادامه دهد.
در بخش دیگری از پیام دکتر روحانی آمده است: ما بر این باوریم که این امر جز با تلاش جمعی و بهره گیری از آموزه های ادیان ابراهیمی، تلاش برای تعالی و کمال انسان و قدم برداشتن در مسیر تحقق آرزوی فطری و ذاتی بشریت برای نیل به آرامش و رفاه، ممکن نخواهد بود.

شناسه خبر: 83236

- پيامها و نامه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده