در جلسه ای به ریاست دکتر روحانی؛

گزارش برنامه سه ساله اصلاح نظام اداری به هیات وزیران ارائه شد/ کمک حدود 824 میلیارد ریالی دولت برای جبران خسارت آسیب‌دیدگان ناشی از سیل در 3 استان‌ کشور

گزارش برنامه سه ساله اصلاح نظام اداری در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و با حضور وزرا و معاونان رییس‌ جمهوری برگزار شد، ارائه شد.

شناسه خبر: 83165 -

چهارشنبه 26 آذر 1393 - 14:30

در ابتدای جلسه، کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک ، این گزارش را به هیات وزیران ارایه داد. براساس این برنامه، در اجرای سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و اجرای نقشه راه اصلاح نظام اداری، اقدامات دولت تدبیر و امید در سه سال آینده معین شده است.
«مهندسی نقش و ساختار دولت»، «توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری»، «خدمات عمومی در فضای رقابتی»، «مدیریت سرمایه انسانی»، «فناوری‌های مدیریتی»، «توسعه فرهنگ سازمانی»، «صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری» و «نظارت و ارزیابی» از محورهای عمده این برنامه است.
برنامه سه ساله اصلاح نظام اداری اهداف زیر را دنبال می‌کند:
- توسعه مشارکت مردم و واگذاری کار مردم به خود آنان
- ایجاد زمینه برای توسعه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد، بخش خصوصی و تعاونی‌ها و رفع پیچ و خم‌های اداری از پیش پای آنها
- تبدیل دولت به دولتی کارآ و اثربخش و متعهد به آرمان‌ها و متکی به اعتماد مردم
- چابک‌سازی دولت
- توسعه دولت الکترونیک و پرهیز از مراجعه حضوری مردم به دستگاه‌های اجرایی، تسریع در انجام کارها و ارایه خدمت بی‌منت به مردم
- پاسخگویی به مردم و حفظ کرامت و عزت آنان
- توسعه فرهنگ خدمتگزاری
- تقویت امید و انجام امور بر مبنای تدبیر
در ادامه، اعضای دولت پس از بحث و تبادل‌نظر در خصوص مهم‌ترین مسایل کشور، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساندند.
با تصویب دولت، برای جبران خسارت آسیب‌دیدگان ناشی از سیل در استان‌های مازندران، گیلان و لرستان به ترتیب مبلغ 101 میلیارد و 650 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به مناطق روستایی در استان مازندران، مبلغ 521 میلیارد و 350 میلیون ریال در اختیار استانداری گیلان و مبلغ 200 میلیارد و 600 میلیون ریال به استان لرستان اختصاص یافت.
هیأت وزیران همچنین مبلغ 25 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آشیانه بالگرد امداد و نجات سنندج جهت مقابله و آمادگی در برابر حوادث احتمالی در اختیار استان کردستان قرار داد.
دولت به منظور جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در مناطق مختلف کشور، مبلغ 50 میلیارد ریال به استان چهارمحال و بختیاری، مبلغ 140 میلیارد و 80 میلیون ریال به استان خوزستان، مبلغ 2 میلیارد ریال به استان خراسان شمالی (برای بازسازی مسجد جامع شهرستان فاروج خسارت دیده ناشی از آتش‌سوزی) و مبلغ 250 میلیارد ریال به وزارت راه و شهرسازی (بابت مرمت و بازسازی پل‌های بزرگ روستایی خسارت دیده) اختصاص داد.

شناسه خبر: 83165

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده