معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست اساتید دانشگاه مفید قم اعلام کرد:

تهیه سند راهبردی امور زنان و خانواده با رویکرد دولت تدبیر و امید

معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست اساتید دانشگاه مفید قم اعلام کرد: سند راهبردی امور زنان و خانواده با رویکرد دولت تدبیر و امید و براساس اهداف برنامه چهارم توسعه تهیه شده است.

شناسه خبر: 83162 -

چهارشنبه 26 آذر 1393 - 12:34

شهیندخت مولاوردی با تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اظهار داشت: پیش‌نویس سیاست اجرایی اشتغال پایدار زنان تهیه و برای تصویب به شورای عالی اشتغال ارسال شده و نقشه جامع آسیب‌های زنان نیز تهیه شده است.
معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده از برگزاری همایش ملی زن و اعتدال در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در این همایش ابعاد نظری در حوزه زنان مورد بررسی قرار می‌گیرد تا آغازی برای انجام پژوهش‌ها در این زمینه باشد.
مولاوردی با اشاره به فعالیت‌های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در عرصه بین‌المللی تصریح کرد: کتابچه لوح‌های فشرده را از مستندات دستاوردهای حوزه زنان برای ارایه در مجامع مهم و تأثیرگذاری مانند اجلاس بین‌المللی پکن+20 تهیه کرده‌ایم همچنین کتاب مصوری هم از نقش زنان در جامعه برای ارایه چهره واقعی زن در اسلام برای توزیع در این مجامع آماده شده است.
معاون رییس‌ جمهور در امور زنان و خانواده از ارایه پیشنهاد ایران برای تأسیس مرکز مطالعات حقوق زن در اسلام در مجامع بین‌المللی خبر داد و گفت: برای حضور سازمان‌های مردم نهاد فعال در این مجامع برای ارایه دستاوردهایشان برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا حضور پرقدرتی در این مجامع داشته باشیم.
مولاوردی تعداد کم قانونگذاران زن، تعداد نمایندگان زن در مجلس و درآمد اقتصادی زنان را از چالش‌های مهم حوزه زنان دانست.

شناسه خبر: 83162

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده