مولاوردی:

برنامه‌ریزی‌ در حوزه زنان و خانواده با تعامل با حوزه‌های علمیه، ضروری است آیت‌الله امینی: گروهی از کارشناسان فرهنگی و خانواده برای بررسی وضع زنان و خانواده تشکیل شود

معاون رییس‌ جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای تحقق برنامه‌ها و شعارهای رییس جمهوری در حوزه زنان و خانواده برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌هایی را انجام داده‌ایم که با تعامل با حوزه‌های علمیه و نهاد مرجعیت، زمینه اجرای این برنامه‌ها فراهم می‌شود.

شناسه خبر: 83130 -

سه شنبه 25 آذر 1393 - 18:56

شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در سفر به شهر قم و در دیدار با آیت‌الله امینی ضمن تأکید بر تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در عرصه‌های اجتماعی اظهار داشت: قطعاً بدون مساعدت و همراهی نهاد مرجعیت برای استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه زمینه‌ها نخواهیم توانست به اهداف خود دست یابیم.
معاون رییس‌ جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به فعالیت‌های این معاونت در 15 ماه گذشته، گفت: در این مدت بررسی‌های راهبردی را در حوزه‌های زنان سرپرست خانوار، زنان بهبود یافته از اعتیاد، وضعیت زنان در سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین و همچنین توانمندی اقتصادی زنان را با آسیب‌شناسی وضع موجود انجام داده‌ایم.
مولاوردی افزود: تحقق برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مستلزم عزم ملی است، تا بتوانیم در برنامه ششم توسعه، برنامه‌های مشخص و مسأله محور را برای تحقق اهداف در این حوزه در چارچوب آموزه‌های دینی و مذهبی ارایه دهیم.
معاون رییس‌ جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تصویب روز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این روز مصادف با روز شهادت آیت‌الله مفتح و همچنین روزی است که پیشنهاد رییس‌ جمهور برای جهان علیه خشونت و افراطی‌گری در سازمان ملل تصویب شد که می‌توان از این فرصت برای ارایه چهره انسانی و رحمانی دین اسلام بهره برد.
آیت‌الله امینی نیز در این دیدار با تأکید بر توجه جدی به اصل دهم قانون اساسی مبنی بر اینکه خانواده واحد بنیادی جامعه اسلامی است،‌ گفت: باید رشته‌های تحصیلی را در دانشگاه ترویج کنیم که به بنیان خانواده کمک می‌کند.
وی در ادامه با طرح سوالاتی اظهار داشت: آیا در واحدهای دانشگاهی آماده کردن دختران و پسران برای ازدواج توسط خانواده مورد توجه قرار گرفته است؟ و آیا شرایطی فراهم است که جوانان در سنین مناسب ازدواج کنند و سربازی را هم ادامه دهند؟، باید علت این مشکلات را بررسی و تدابیری را برای آن اندیشید.
آیت‌الله امینی با ارایه پیشنهاداتی خطاب به معاون رییس‌ جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: گروهی متشکل از کارشناسان در حوزه فرهنگی و خانواده را ایجاد کنید و در جلساتی وضع موجود حوزه زنان و خانواده را مورد بررسی قرار دهید و راه برون‌رفت از آن را نیز به رییس جمهوری پیشنهاد دهید تا اگر به مصوبه مجلس نیاز دارد در مجلس تصویب شود و اگر قابل اجرا است، دستور اجرایی شدن آن را بدهند تا بدین شکل این مشکلات برطرف شود.

شناسه خبر: 83130

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده