مولاوردی در دیدار با آیت‌الله شهرستانی:

ارایه الگوی واقعی از وضعیت زنان و خانواده ایرانی به دنیا مسئولیتی همگانی است

معاون رییس‌ جمهور در امور زنان و خانواده گفت: باید بتوانیم مجموعه آموزه‌های زیبا و مهم اسلام درباره زن و خانواده را در سطح جامعه پیاده کنیم و چهره واقعی دین اسلام را به جهانیان نشان دهیم.

شناسه خبر: 83128 -

سه شنبه 25 آذر 1393 - 18:54

شهیندخت مولاوردی در سفر به قم برای دیدار با مراجع عظام در دیدار با آیت‌الله شهرستانی ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری و عیادت از این مرجع عالی‌قدر تصریح کرد: در جنایت‌هایی که در سطح منطقه به نام اسلام انجام می‌شود و تیشه به ریشه دین وارد می‌کند، بیشترین قربانیان زنان و کودکان هستند.
معاون رییس‌ جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اهمیت ایجاد توازن میان کار و زندگی زنان، گفت: در شرایط حاضر زنان می‌توانند ایفاگر نقش‌های چندگانه باشند، البته در صورتی که تسهیلات لازم فراهم شود و در این زمینه نیازمند راهنمایی و کمک نهاد مرجعیت هستیم تا زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه، در مسیر پیشرفت و توسعه کشور قرار گیرند.
آیت‌الله شهرستانی نیز در این دیدار گفت: معتقدیم آن مقداری که ائمه اطهار (ع) و پیامبر اکرم(ص) درباره حق زن فرمودند، باید برای زنان در جامعه حق و جایگاه قایل شویم که متاسفانه در جامعه امروز به آن مقدار که لازم است به جایگاه رفیع زن توجه نکرده‌ایم.
وی با اشاره به ادعاهای غربی‌ها در حوزه زنان جامعه، اظهار داشت: ممکن است در بخشی از جامعه ظلم‌هایی هم به زنان شده باشد، اما این موضوع به معنای ظلم اسلام به زنان نیست، زیرا دین اسلام به حقوق این قشر از جامعه توجه بسیاری کرده است.
وی با انتقاد از ضعف رسانه‌ها در انعکاس آموزه‌های دینی در حوزه زنان و خانواده بیان کرد: باید با تلاش های رسانه ای به غربی‌ها یادآور شویم که آنچه از جایگاه زن در اسلام در دنیا تبلیغ می‌شود، صحیح نیست.
این مرجع عالی‌قدر بر مدیریت ایجاد جریان رسانه‌ای در این حوزه تأکید کرد و گفت: رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند در خصوص جایگاه زن به اسلام لطمه بزند که این رسانه‌ها حتی از شرایطی که داعشی‌ها در منطقه علیه زنان ایجاد کرده‌اند، بهره جسته تا به اهداف خود برسند.

شناسه خبر: 83128

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده