رییس دفتر رییس‌ جمهوری در مجمع عمومی بانک مرکزی:

برخورد قاطع با موسسات اعتباری غیرمجاز یا متخلف ضروری است

رییس دفتر رییس جمهوری با تأکید بر برخورد قاطع با مؤسسات اعتباری غیرمجاز یا متخلف گفت: بانک مرکزی برای داشتن ابزار لازم به منظور اعمال این حکم و جلوگیری از بی‌انضباطی‌هایی که منجر به تشدید تورم و آثار نامطلوب اقتصادی می‌شود، نیازمند کمک همه نظام است.

شناسه خبر: 83090 -

دوشنبه 24 آذر 1393 - 15:08

دکتر محمد نهاوندیان روز دوشنبه در پنجاه و چهارمین مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزود: زمانی به بانک‌های خصوصی مجوز داده شد تا با رقابتی‌تر شدن، قیمت‌ها پایین بیاید و کیفیت بالا برود. اکنون باید از خود بپرسیم، آیا شرایط بانکداری ما اینگونه است؟ یا اینکه فقط رنگ و لعاب رقابتی‌بودن را دارد؟ اگر قرار است بانک‌های خصوصی رقابت کنند چگونه است که تورم کاهش می‌یابد، اما نرخ سود بانکی پایین نمی‌آید؟‌
رییس دفتر رییس‌ جمهوری تبیین عوارض چاپ اسکناس بدون پشتوانه برای تأمین هزینه‌های مسکن مهر که منجر به تورم بی‌سابقه در کشور شد را وظیفه بانک مرکزی دانست و اظهار داشت: این طرح به تعبیری با مالیات از همه مردم اجرا شد و افکار عمومی این ذهنیت را ندارد، که از جیب همه آنها ولی به کمتر از ده درصد از جامعه، وعده مسکن داده شد.
دکتر نهاوندیان با قدردانی از زحمات بانک مرکزی در اجرای ایده‌های رییس جمهوری در کنترل تورم و افزایش تولید، سوالاتی پیرامون سامانه جدید بانکداری، نقشه راه و سایر طرح‌های بانک مرکزی از مسئولان مربوطه مطرح کرد.

شناسه خبر: 83090

- دیدارهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده