با حضور مدیرکل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری انجام شد؛

رونمایی از سامانه پیگیری و استعلام الکترونیکی دولت(سپاد)

مدیرکل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری ضمن رونمایی از سامانه پیگیری و استعلام الکترونیکی دولت(سپاد)، از آغاز به کار وب سایت اجلاس مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشورو چاپ و توزیع کتاب فرهنگ واژه های دبیرخانه خبر داد.

شناسه خبر: 83081 -

دوشنبه 24 آذر 1393 - 13:16

حسین ملایجردی روز دوشنبه در سی و هشتمین اجلاس مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور که در سالن کنفرانس سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، تصریح کرد: در مدت کوتاه سه ماهه توانستیم آمار استفاده استانداری ها و دستگاههای اداری کل کشور از کاغذ را در مکاتبات رصد و به آمار دقیقی دست یابیم که در این میان استانداری خراسان جنوبی رتبه اول را در زمینه ایجاد سازمان بدون کاغذ کسب کرده است.
وی با تشریح چگونگی فعالیت سپاد، بیان کرد: این سامانه با هدف پیگیری و رصد پی نوشت های ریاست جمهوری در کلیه وزارتخانه ها و سازمان ها راه اندازی شده است و کلیه مکاتبات و گزارش ها را مورد پایش و رصد قرار می دهد به طوری که می توان ارجاعات نامه ها را به صورت درخت واره مشاهده کرد.
رییس مجمع دبیرخانه های نظام اداری کشور، سرعت، سهولت و شفافیت در پیگیری نامه ها را ازجمله مزایای سامانه پیگیری و استعلام الکترونیکی دولت دانست.
در پایان این اجلاس به دو برگزیده شایسته فعال در سی و هشتمین اجلاس مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور لوح تقدیر اهداء شد.
تسهیل در امر پیگیری مراسلات، کاهش حجم مکاتبات بین سازمانی، کاهش نیروی انسانی در امور پیگیری فراسازمانی، امکان پیگیری لحظه ای مکاتبات و در نتیجه پاسخگویی آنلاین به افراد و صرفه جویی در زمان پیگیری های فراسازمانی از جمله مزایای سامانه پیگیری و استعلام الکترونیکی دولت(سپاد) است.

شناسه خبر: 83081

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده