در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛

گزارش "نقشه راه 1400 بانک مرکزی" به هیات دولت ارائه شد/اختصاص 15 میلیارد ریال برای تشویق و حمایت از تیم ملی والیبال

هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری عصر یکشنبه تشکیل جلسه داد.

شناسه خبر: 83073 -

يکشنبه 23 آذر 1393 - 21:10

در این جلسه، پس از بحث و تبادل نظر اعضای دولت پیرامون مسائل و مباحث روز کشور، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی به تصویب رسید.
در ابتدا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارشی درخصوص «نقشه راه 1400 بانک مرکزی» به هیات وزیران ارائه داد.
در این گزارش،دلایل تدوین نقشه راه 10 ساله آینده شبکه بانکی؛ مهار تورم و نقدینگی، نظارت موثر بر نظام پولی و مبارزه با فساد، تحول در مفاهیم بانکداری و فناوری نوین بیان شد.
نقشه راه تحول در نظام بانکی از طریق بازآرایی بانک مرکزی مطابق با الگوهای موفق جهانی و در چارچوب ساختار حقوقی و ملاحظات بومی کشور محقق گردیده و زمینه را برای ایجاد تحول اساسی در شیوه بانکداری و نظارت بر بازار پول و بانکداری مرکزی کشور رقم خواهد زد.
هیات وزیران پس از استماع گزارش، ضمن استقبال از برنامه ریزی انجام شده توسط بانک مرکزی بر اجرای کامل برنامه ها تا نیل به اهداف مورد نظر تاکید کردند.
با تصویب دولت ، مبلغ 195 میلیارد و 603 میلیون ریال اعتبار برای بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده از سیل و طوفان و تامین سود و کارمزد تسهیلات پرداخت شده به گلخانه داران خسارت دیده ناشی از خشکسالی، طوفان و ریزگردها در استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.
با تصویب دولت مبلغ 15 میلیارد ریال به منظور حمایت و تشویق ورزشکاران، مربیان و کادر فنی تیم ملی والیبال در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.
هیات وزیران همچنین به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اجازه داد مبلغ 580 میلیارد ریال از منابع داخلی در افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی مشارکت نماید.
اصلاح آیین نامه اجرایی بخشی از قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی از دیگر مصوبات هیات وزیران بود.
بر اساس آیین نامه مذکور، واحدهای صنعتی موضوع این آیین نامه اعم از موجود و جدیدالاحداث ملزم به رعایت معیارها و مشخصات فنی و استاندارد انرژی بوده و تمامی واحدهای فعال در همه حوزه های صنعت(نفت، نیرو، معدن، کشاورزی و سایر صنایع) مشمول احکام این آیین نامه می باشند.
همچنین وزارتخانه های نفت و نیرو موظفند بر اساس گزارش سالیانه سازمان ملی استاندارد ، بهای برق، گاز و فرآورده های نفتی مصرفی را برای واحد های صنعتی متخلف از رعایت معیارها، مشخصات فنی و استاندارد اجباری افزایش داده و به عنوان جریمه اخذ نمایند.
نحوه محاسبه میزان جریمه ( افزایش بهای برق، گاز و فرآورده های نفتی مصرفی) به نسبت مازاد مصرف از تعرفه مصوب که در چهار گروه مصرف کنندگان تا 15%، از 15% تا 30% از 30% تا 45% و بیش از 45% بالاتر از معیار مصوب تقسیم بندی می شوند از 10% تا100% تعرفه مصوب همان واحد متغیر است.

شناسه خبر: 83073

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده