متن کامل مصاحبه در جریان راهپیمایی روز قدس

-

شناسه خبر: 82862 -

جمعه 3 مرداد 1393 - 12:52

سرزمین مسلمانان و قدس عزیز به اشغال اشغالگران درآمده و باید این سرزمین آزاد شود و مردم به وطنشان برگردند.

اما مردم امسال شاهد یک فاجعه ضدبشری و ضدانسانی و نسل‌کشی در منطقه فلسطین هستند. مردم غزه هر روز با انواع سلاح‌ها بمباران می‌شوند. امروز دنیای اسلام نیاز به وحدت دارد و همه دنیای اسلام باید متحد شوند و امروز را به عنوان روز خشم و تنفر و روز وحدت و ایستادگی علیه اسرائیل اعلام نمایند.
اسرائیل هم باید بداند که سلاح‌های گذشته نمی‌تواند او را برای اشغالگری حفظ کند و باید در مسیر انسانیت و خواست مردم و جهانیان قدم بردارد.
اولین خواست جهانی این است که حصر غزه شکسته شده و مردم آزاد شوند، گذرگاه رفح باز شود و آتش و خون و حمله به مردم غزه قطع شود و مردم بتوانند زندگی عادی و معمولی داشته باشند.
لذا برای تحقق این خواست‌ها دنیای اسلام باید متحد شده و همه به پاخیزند. ما روزی می‌توانیم برابر متجاوزین پیروز شویم که مسلمان‌ها ید واحد باشند. ما امیدواریم که همه مسلمانان دنیا احساس کنند که امروز راهی جز وحدت، ایستادگی و مقاومت در برابر اسرائیل وجود ندارد و نمی‌شود با تکیه بر مجامع بین‌المللی، مردم فلسطین را به حقوق حقه خودشان رساند.
گزارشگر:
برای سکوت‌کنندگان در برابر این جنایت چه سخنی دارید؟
رئیس جمهور:
ساکتان در برابر این جنایت در تاریخ شرمنده خواهند بود و تاریخ نسبت به آنها قضاوت خواهد کرد که چگونه انسان‌های بیگناه و کودکان کشته می‌شوند و آنها در برابر این کشتار یا سکوت می‌کنند یا از جانی حمایت می‌کنند. این چیزی نیست که تاریخ فراموش کند.

شناسه خبر: 82862

- مصاحبه ها

- متن کامل مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده