مولاوردی در جمع نمایندگان دختر تشکل های دانشجویی:

دانشجو به آنچه در جامعه می گذرد حساس باشد/ قدردان حرکت جوانان در مسیر توسعه کشور هستیم/ تحکیم خانواده و بهبود وضعیت دختران و زنان، مسئولیتی همگانی است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده،با بیان اینکه این معاونت پیگیر و رصد کننده مسائل دانشجویان دختر کشور است، گفت: دانشجویان باید با بررسی عملکرد دولت و حکومت، به آنچه در جامعه می گذرد حساس باشند و مسوولیت خود را ایفا کند.

يکشنبه 16 آذر 1393 - 14:51

شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه دراولین نشست کارگروه دختران این معاونت با تکریم روز دانشجو، گفت: با توجه به گرایشی که قشر دانشجو به عدالت جوئی،آزادی خواهی و مشارکت در ساختن کشور دارد شاهدیم که از بدو تاسیس دانشگاه در ایران، این قشر در تمام حرکت های بزرگ و سرنوشت ساز نقش تاثیر گذار داشته است.
وی با بیان اینکه شکل گیری جنبش دانشجوئی به عنوان بخشی از جنبش اجتماعی کشورمان فراز و فرود داشته است، تصریح کرد: با این حال نقش و تاثیر جوانان را از همان ابتدای پیدایش انقلاب اسلامی در مسیر توسعه و تکامل کشور چه در دفاع مقدس و چه در دوران جهاد سازندگی می بینیم.
مولاوردی در این نشست پس از استماع مطالبات نمایندگان دختر تشکل های دانشجویی در خصوص کاستی های پیش روی دختران و زنان در محیط دانشگاه و جامعه، افزود: دانشجو پرچمدارنقد سازنده و خردمندانه است و ما از جامعه دانشگاهی توقع داریم در کنار انتقاد از وضع موجود به دنبال ارائه راهکاری مناسب و اجرائی برای حل مشکلات باشد.
وی ادامه داد: از دختران جوان دانشجو انتظار داریم که پیرو صحبت های رییس جمهوری مبنی بر اینکه دانشجو باید دیده بان و ناظر باشد، به عنوان بخشی از جامعه مدنی، به عنوان یک ناظر عملکرد دولت و حکومت را در تیررس بررسی خود قرار دهد و به آنچه در جامعه می گذرد حساس باشد و مسوولیت خود را ایفا کند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه هنوز در تحصیلات تکمیلی و جذب زنان در هیات علمی با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم، تصریح کرد:اگر قرار است در 1404سال به رتبه اول اقتصادی،علمی و فناوری در منطقه برسیم و از دانش پیشرفته برخوردار باشیم باید از نیمی از سرمایه انسانی کشور به درستی استفاده کنیم. برای رسیدن به این هدف نمی توان خط کشی بین مرد و زن داشت.
مولاوردی با اشاره به فعالیت های معاونت برای تسهیل نقش آفرینی دختران و زنان جامعه در روند توسعه کشور ادامه داد: معاونت پیگیر و رصد کننده مسائل دانشجویان دختر است با این حال مسئولیت حفظ و تحکیم خانواده و بهبود وضعیت دختران و زنان صرفا نباید روی دوش این معاونت سنگینی کند، این یک مسئولیت همگانی است.

شناسه خبر: 82856