دکتر امین‌زاده در نشست مطبوعاتی:

تشدید مجازات جرم اسید پاشی از اولویت های دولت و قوه قضاییه است/ آموزش حقوق شهروندی به دانش آموزان و مردم

معاون حقوقی رییس‌جمهوری از تهیه چند تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش‏، صدا و سیما و سازمان امور سینمایی برای آموزش حقوق شهروندی به دانش‌آموزان و مردم خبر داد.

شناسه خبر: 82705 -

دوشنبه 10 آذر 1393 - 20:01

دکتر الهام امین‌زاده در نشست مطبوعاتی که عصر دوشنبه در استانداری شهر اراک برگزار شد‏،‏ گفت: تکریم ارباب رجوع در دستگاههای مختلف، مورد تاکید دولت است.
وی افزود:دولت توقع دارد شان ارباب رجوع هنگام مراجعه به سازمان ها و دستگاه ها حفظ شود و سوالات و انتظارات آنان بی پاسخ نماند.
معاون حقوقی رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت آگاهی بیش از پیش شهروندان از حقوق خود، به تدابیر این معاونت برای آشنایی دانش‌آموزان با حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: در خصوص تدوین کتب آموزش حقوق شهروندی برای دانش‌آموزان، تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش منعقد شده است.
دکتر امین زاده افزود:قصد ما این نیست که دانش‌آموزان حقوق شهروندی را حفظ کنند بلکه می‌خواهیم با ارایه این کتب درسی دانش‌آموزان را طوری تربیت کنیم که رعایت حقوق دیگران را یاد بگیرند و در پایان سن 18 سالگی افرادی مطلع از حقوق خود و دیگران باشند.
وی همچنین از جلسات مشترک معاونت حقوقی ریاست جمهوری با صدا و سیما خبر داد و گفت: جلساتی را با صدا و سیما در خصوص آموزش شهروندان داشتیم تا از طریق ساخت و پخش سریال‌ها، مردم با مفاهیم حقوقی و جرایم و نحوه استیفای حقوقشان، بیش از پیش آشنا شوند.
معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: تفاهم‌نامه دیگری هم با وزارت ارشاد و سازمان امور سینمایی در حال تدوین است که در صورت همراه شدن هنر و حقوق با یکدیگر، آموزش حقوق شهروندی به خانه‌های مردم می‌رسد.
دکتر امین‌زاده همچنین از تنظیم لایحه‌ای در خصوص امنیت زنان و جلوگیری از خشونت خبر داد و گفت: تشدید مجازات جرم اسید پاشی از اولویت های دولت و قوه قضاییه است.
معاون حقوقی رییس جمهوری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص حقوق زنان کارمند و مرخصی زایمان زنان شاغل گفت: این قانون در مجلس از شش ماه به 9 ماه افزایش پیدا کرد، اما به دلیل بار مالی که برای دستگاه‌های دولتی داشت، متأسفانه به نحو درستی اجرا نشد.
دکتر امین‌زاده پیش از این نشست با حضور در جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی استان و در جمع حقوقدانان و وکلا با ارایه توضیحاتی در خصوص نحوه فعالیت‌های معاونت امور حقوقی ریاست جمهوری گفت: تمام تلاش معاونت حقوقی آن است که دستگاه‌های اجرایی در انجام امور حقوقی به فهم مشترکی برسند واختلاف‌نظرها را به حداقل برساند.
وی افزود که این معاونت برای دریافت هرگونه پیشنهادی در این خصوص آماده همکاری است.

شناسه خبر: 82705

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبط



اخبار برگزیده