مولاوردی در همایش "به سوی جهانی عاری از خشونت علیه زنان":

لایحه تشکیل مرجع ملی صیانت از زنان در برابر خشونت در دست پیگیری است/ خشونت علیه زنان ارتباطی با فرهنگ،دین و تحصیلات ندارد/ خشونت علیه زنان پدیده ای جهانی است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: لایحه تشکیل مرجع ملی صیانت از زنان در برابر خشونت در دست پیگیری است و همزمان قوه قضائیه نیز قول مساعد داده تا در قانون تعزیرات، این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

شناسه خبر: 82674 -

جمعه 7 آذر 1393 - 16:03

شهیندخت مولاوردی در همایش "به سوی جهانی عاری از خشونت علیه زنان" که در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس برگزار شد،اظهارداشت:به رغم پیشرفت و تحول در عرصه های تکنولوژی و فناوری های نوین ارتباطات و اطلاعات، خشونت علیه زنان و دختران همچنان رایج است.
وی با بیان اینکه موضوع خشونت علیه زنان پدیده ای جهانی است، گفت:این پدیده بدون توجه به مرزهای جغرافیایی و اجتماعی، نه تنها از زندگی زنان حذف نشده بلکه تنها با تغییر شکل، زنان و دختران را در هر زمان و مکان قربانی می کند به طوریکه طبق آمار از هر سه زن در سطح جهان، یک زن از طریق خشونت خانگی، آزار در محل کار و یا تهدید در فضای مجازی رنج می برد که این پدیده از عوامل نقض حقوق بشر و مانع صلح است.
ضرورت مقابله با باورهای غلط به عنوان ریشه خشونت علیه زنان
مولاوردی با اشاره به اینکه خشونت علیه زنان هیچ ارتباطی با فرهنگ، دین و تحصیلات ندارد، تصریح کرد: متاسفانه موارد خشونت علیه زنان گزارش نمی شود و عزم و اراده ای برای ثبت این آمار وجود ندارد اما هزینه هایی که این خشونت ها به جامعه تحمیل می کنند آنقدر سنگین است که سیاستگذاری برای مقابله با باورهای غلط را که ریشه این پدیده جهانی است، ضروری می سازد.
وی تاکید کرد: موضوع خشونت علیه زنان جهانی و فراگیر بوده و جامعه جهانی به درکی برای مبارزه با این موضوع رسیده است.
اهمیت شکل گیری عزم ملی برای مبارزه با خشونت علیه زنان
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده شکل گیری همبستگی ملی برای مقابله با خشونت علیه زنان را ضروری دانست و گفت: قانون به تنهایی نمی‌تواند با این پدیده مبارزه کند، باید تدابیر فرهنگی و حفاظتی اتخاذ شود.

شناسه خبر: 82674

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده