یونسی در نهمین دور از گفت و گوهای دینی:

تعریف جدید از رسالت دینی، همکاری متقابل اسلام و مسیحیت را می طلبد

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت دینی و مذهبی با اشاره به شکل گیری گروه های افراطی مانند داعش گفت: امروز باید تعریف جدیدی از رسالت دینی و نجات انسان از خشونت شود که این تعریف همکاری متقابل اسلام و مسیحیت را می طلبد.

شناسه خبر: 82647 -

سه شنبه 4 آذر 1393 - 17:49

حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی در مراسم افتتاحیه نهمین دور از گفت و گوهای دینی که عصر سه شنبه در حسینیه الزهراء سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، گفت: خداوند در قرآن می فرماید دین در مقابل دین نیست، دین در مقابل شرک است و رسالت دین مقابله با بی دینی و شرک می باشد.
وی ادامه داد: خداوند در آیه شریفه ای از قرآن آورده بین ما و شما (مسلمان و مسیحی) مشترکاتی است و دقیقا اشاره به توحید می کند.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت دینی و مذهبی اظهارداشت:اما بعدها رابطه اسلام و مسیحیت به گونه ای تعریف شد که گویا این دو دین در برابر هم هستند.
حجت الاسلام و المسلمین یونسی تصریح کرد: خطر اصلی برای دین داری، شرک جدید است که در غالب مکاتب ، ایدئولوژی های جدید و ایسم ها و سلطه استکباری دیده می شود، این شرک جدید است که اسلام و مسیحیت را هدف قرار داده است و با هر دو مخالف می باشد .
وی با بیان اینکه بزرگترین خطری که دیانت را تهدید می کند دین بدون اخلاق و اخلاق بدون دین است، گفت: اگر اخلاق را از دین حذف کنیم خشونت های مختلفی پدید می آید که امروز در دنیا شاهد آن هستیم.
حجت الاسلام و المسلمین یونسی ادامه داد: آنچه امروز توسط گروههایی همانند داعش و طالبان تحت نام اسلام انجام می گیرد،هیچ ربطی به اسلام ندارد.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تصریح کرد: پیروان ادیان الهی باید از رسالت دینی و نجات انسان از بی دینی و خشونت تعریف جدیدی ارائه دهند، این تعریف همکاری متقابل اسلام و مسیحیت را می طلبد.
حجت الاسلام والمسلمین یونسی در حاشیه این نشست نیز با کاردینال ژان لوئی توران رییس هیات و رییس شورای پاپی گفت و گوی ادیان واتیکان دیدار و گفت و گو کرد. دو طرف در این دیدار بر لزوم همکاری بیش از پیش پیروان و مقام های مذهبی مسلمانان و مسیحیان برای مقابله با خشونت و افراطی گری تاکید کردند.

شناسه خبر: 82647

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده