متن کامل سخنرانی در مراسم افطار با روحانیون استان تهران

-

شناسه خبر: 82614 -

شنبه 4 مرداد 1393 - 21:53

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

می‌خواستم بحثی را مطرح کنم که فرصت آن نیست و آن اینکه روحانیت معظم و بزرگانی که در حوزه‌های علمیه تربیت شده‌اند، بعد از پیروزی انقلاب بار بسیار سنگین‌تری بر دوش دارند. اگر قبلاً تبلیغ دین و مرجعیت حل معضلات مردم به عنوان دو رسالت سنگین روحانیت بودند، امروز اداره کشور و نیز حمایت از حاکمیت بار سنگین و بزرگی است که بر دوش آنان قرار گرفته است.
چه در رأس دستگاه اجرایی حکومت یک نفر روحانی باشد یا غیر روحانی، این حکومت اسلامی حکومتی است که بار مسئولیت آن از دید مردم بر دوش روحانیت است. در رأس این نظام، ولایت فقیه به عنوان بالاترین مقام است و همه قوانین کشور و انتخابات از گلوگاهی به نام شورای نگهبان رد می‌شود. بنابراین، بار رسالت اداره کشور بر دوش روحانیت است و همه باید دست به دست هم بدهیم تا از معضلات عبور کنیم.
بنده به عنوان کسی که در این یازده ماه مسئولیت اجرایی کشور را بر دوش داشتم، به محضر شما عرض می‌کنم که طبق نظرسنجی‌ها نه تنها امید مردم کاهش پیدا نکرده که افزایش داشته و امید ما، یعنی افراد دستگاه اجرایی، هم افزایش پیدا کرده است.
ما در بخش اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، مسائل فرهنگی، اجتماعی و امنیتی قدم‌های امیدبخشی در کنار دو قوه دیگر و مقام معظم رهبری که ناظر بر قوا هستند، برداشتیم. فرصت نیست که فهرستی از موفقیت‌ها و امیدها را بگویم، فقط یک جمله را به مناسبت حوادث غزه عرض می‌کنم و سخن را تمام می‌کنم.
من فکر می‌کنم ایستادگی مردم فلسطین و غزه یکی از آثار مربوط به انقلاب اسلامی ما و نفس‌های گرم امام (ره) و هدایت‌های مقام معظم رهبری است. شما ببینید، در این مدت بیست روزه که مداوم بر سر مردم آتش ریختند، برای اولین بار در تاریخ رژیم صهیونیستی، پایتخت این کشور زیر ضربات موشک مردم غزه قرار گرفت. برای اولین بار فرودگاه بن‌گوریون تعطیل و پرواز هواپیماها قطع شد و برای اولین بار بیش از 4 میلیون جمعیت به پناه‌گاه‌ها رفتند. امروز همه اطلاعات به ما می‌گویند که مردم غزه علی‌رغم این همه کشته‌ای که دادند، از لحاظ روحیه هیچ تفاوتی با روز اول نکردند. این روحیه مقاومت به این معنی است که در سایه فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.
ماه رمضان ماه صبر و مقاومت بوده و ان‌شاءالله روحیه معنوی همه ملت ما افزایش پیدا کرده است.
اللهم برحمتک فی‌الصالحین فادخلنا و فی‌علیین فارفعنا.
والسلام علیکم و رحمةالله برکاته

شناسه خبر: 82614

- دیدارهای داخلی

- متن کامل سخنرانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده