رییس دفتر رییس جمهوری در دیدار اعضای اتاق بازرگانی استان زنجان:

باید توان بخش خصوصی جدی گرفته شود/ تصمیمات اقتصادی باید براساس منطق اقتصادی باشد

رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری روز جمعه در نشستی با اعضای اتاق بازرگانی صنایع،معادن و کشاورزی استان زنجان،تصریح کرد:باید توان بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی کشور جدی گرفته شود.

شناسه خبر: 82458 -

جمعه 23 آبان 1393 - 18:29

دکتر محمد نهاوندیان گفت: دولت تدبیر و امید در این زمینه که بخش خصوصی باید عهده دار مباشرت و اجرای فعالیت های اقتصادی باشد کاملا جدی است و البته این همکاری همچون یک عقد است که باید دو طرفه باشد و همانطور که دولت به توانمند سازی بخش خصوصی همت می کند بخش خصوصی نیز باید ریسک پذیر باشد.
وی با اشاره به اینکه مشکل اقتصاد در ایران این است که منطق اقتصاد در نظام اقتصادی و رویکرد و تفکر اقتصادی ما گم شده، تصریح کرد: باید این گمشده را به اقتصاد کشور بازگردانیم و تصمیمات اقتصادی باید براساس منطق اقتصادی باشد.
رییس دفتر رییس جمهور با تاکید مجدد بر عزم جدی برای واگذاری مدیریت اقتصاد کشور به بخش خصوصی،گفت: در سال های اخیر اقدامات زیادی به نام واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی انجام و خیلی کارها به بخش خصوصی واگذار گردیده اما چون این روند صحیح انجام نگرفته، هویت کار خصوصی متجلی نشده و به جایی رسیدیم که بسیاری از تراز های اقتصادی کشور به شرایط نگران کننده رسیدند.
دکتر نهاوندیان اصلاح شرایط فعلی اقتصاد کشور را در گرو بازگشت منطق اقتصادی ذکر کرد و افزود: منطق فعالیت بخش خصوصی این است که کار زیانده انجام نمی دهد در حالی که انجام یا ادامه کار زیانده در اقتصاد دولتی مشاهده می شود.
رییس دفتر رییس جمهور اظهار داشت: دولت باید در عین کمک به ارتقای توانمندیهای بخش خصوصی، به ایفای نقش نظارتی خودش بپردازد و انجام فعالیتهای اقتصادی را به بخش خصوصی بسپارد که بر فعالیتهایش، منطق اقتصادی حاکم است.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز یک فرصت بی نظیر در کشور ایجاد شده، گفت: امروز یک شرایط مناسب بین المللی و آرامش و ثبات داخلی فراهم شده که دیگر مردم برای هر روزشان اضطراب و التهاب یک تصمیم گیری جدید و یک اتفاق ناخواسته در عرصه اقتصادی را ندارند و شرایطی فراهم شده که همه احساس آرامش و امید به آینده دارند و شکر این نعمت استفاده صحیح از آن است.
رییس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: مردم باید پیشرفت حاصل از این آرامش و ثبات را احساس کنند و امروز وقت آن است که فعالان بخش خصوصی همه توان و ظرفیت خود را به میدان بیاورند.
دکتر نهاوندیان در ادامه سخنان خود طرح ها و پروژه هایی را که دکتر روحانی در سفرش به زنجان اعلام کرد فرصتی بی نظیر برای زنجان توصیف کرد و اظهار داشت: اجرای این پروژه ها ضمن استفاده از ظرفیت های این استان، ظرفیت ها و فرصت های جدید چشمگیری برای زنجان فراهم می کند و به ویژه بخش خدمات بازرگانی استان را با اجرای طرح تبدیل زنجان به مرکز آماد غرب کشور به یک بازار پر جاذبه و مملو از فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان تبدیل می کند.
رییس دفتر رییس جمهور با تاکید مجدد بر اینکه باز کردن میدان فعالیت اقتصادی برای بخش خصوصی بر عهده دولت بوده و در نوردیدن عرصه های کار بر عهده بخش خصوصی، تصریح کرد: با تجربه ای که از کار با فعالان بخش خصوصی دارم معتقدم می توان به فعالان این بخش تکیه کرد و با استفاده از این توانمندی، اقتصاد کشور را ارتقاء داد.

شناسه خبر: 82458

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده