با حضور دکتر نهاوندیان؛

کلینیک تخصصی سرطان خیریه مهرانه زنجان افتتاح شد

بهره برداری از فاز اول کلینیک تخصصی سرطان و مرکز رادیو تراپی مهرانه زنجان روز جمعه با حضور دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری آغاز شد.

شناسه خبر: 82457 -

جمعه 23 آبان 1393 - 12:24

کلینیک تخصصی سرطان و مرکز رادیو تراپی مهرانه به همت انجمن حمایت از بیماران سرطانی در زمینی به مساحت 18 هزار و 900 مترمربع احداث شده است.
فاز اول این کلینیک با هزینه 140 میلیارد ریال احداث شده و ظرفیت پذیرش روزانه 60 بیمار را دارد.
دکتر نهاوندیان ضمن بازدید از بخش های مختلف این کلینیک تخصصی با توضیحات مسئولان این مرکز درمانی از جزییات ساخت، بهره برداری و فعالیت های این مرکز مطلع شد.

حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان مردم از محورهای اصلی تمرکز دولت یازدهم
رییس دفتر رییس جمهوری با ستایش از همت خیرین برای ساخت این کلینیک تخصصی گفت:حتی اگر بهترین سیستم های سیاسی و اقتصادی را نیز برپا کنیم گاهی برخی مشکلات مغفول و حل نشده باقی می ماند و اینجاست که نیاز به احسان به عنوان عنصر تکمیل کننده عدالت احساس می شود.
دکتر نهاوندیان تصریح کرد: جامعه ای سعادت مند می شود که این احساس را در شهروندانش ایجاد کرده باشد که هر جا سیستم نتوانست در عین عدالت، مشکل فردی را حل کند افراد و نهادهایی اهل احسان هستند که می توانند مشکل او را حل کنند.
رییس دفتر رییس جمهور در ادامه با برشمردن برخی اقدامات دولت یازدهم برای حل سریعتر مشکلات مردم گفت: حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان مردم یکی از محورهای اصلی تمرکز و توجه دولت یازدهم است که حاصل این اقدامات، ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده و کاهش هزینه های خدمات بهداشتی و درمانی بوده است.
دکتر نهاوندیان در پایان از تعدادی از خیرین زنجانی که برای کمک به تکمیل فازهای بعدی کلینیک تخصصی سرطان خیریه مهرانه اقدام کرده اند، تقدیر کرد.
رییس دفتر رییس جمهور در پایان این مراسم در گفتگویی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره رویکردهای دولت در فاز سوم هدفمندی یارانه ها گفت: فعلا برای سخن گفتن درباره نحوه اجرای فاز سوم قانون هدفمند کردن یارانه ها زود است اما دولت تلاش دارد ضمن تکمیل اصلاحات صورت گرفته در گام دوم اجرای قانون یعنی افزایش کیفیت خدمات بهداشتی و پزشکی و کمک به تولید، گام های بلند تری در همین زمینه بخصوص کمک به نظام تولید کشور بردارد.
دکتر نهاوندیان همچنین در پاسخ به سوالی درباره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد: دولت احیای این سازمان را در راستای نیاز به هماهنگ کردن دستگاه های اجرایی در عرصه نیازهای بخشی در سایه کلان نگری دنبال می کند.

شناسه خبر: 82457

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده