دکتر نهاوندیان در مراسم تجلیل از آیت الله تسخیری:

جامعه جهانی به اعتدال در اندیشه و عمل نیازمند است

رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مراسم تجلیل از شخصیت آیت‌الله محمدعلی تسخیری تصریح کرد: جامعه جهانی و دنیای اسلام بیش از هر زمان دیگری به اعتدال در اندیشه و عمل نیازمند است،زیرا با اعتدال می توان به جامع نگری رسید.

شناسه خبر: 82311 -

دوشنبه 19 آبان 1393 - 12:19

دکتر "محمد نهاوندیان" در این مراسم که روز دوشنبه و در حسینه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه باید به نسل جوان الگوی زنده ای از تلاش مومنانه و زندگی مجاهدانه داد، اظهار داشت: لازمه پایداری بر حق و استقامت بر اصول، اعتدال است که در وجود شخصیت هایی نظیر آیت الله تسخیری تبلور یافته است.
رییس دفتر رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه در پشت پرده توسعه افراطی گری در جهان اسلام، نقشه ایجاد دافعه نسبت به اسلام وجود دارد ، گفت: باطل السحر این گسترش افراطی گری، نشر و گسترش پیام اعتدال و تکیه بر مشترکات مذاهب است.
دکتر نهاوندیان همچنین به ویژگی های شخصیتی آیت الله تسخیری اشاره کرد و گفت: جامعه امروز و جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر به شخصیت هایی نظیر ایشان نیاز دارد و امیدواریم راهی که این شخصیت ارزنده نشان داده است بیش از پیش و بویژه در نسل جوان ، رهرو داشته باشد.

شناسه خبر: 82311

- سخنراني ها

- دفتر رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده