رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم زنجان:

منکری بالاتر از فقر، بیکاری و ایجاد تفرقه نیست / برای مبارزه با فقر دست به دست هم دهیم

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان زنجان، پیام کربلا و امام حسین (ع) را پیام امربه معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید وسیله ای برای دعوت به خیر و نیکی و ارتباط نزدیکتر جامعه به یکدیگر باشد و نباید به وسیله ای برای تفرقه و جدایی تبدیل گردد.

چهارشنبه 30 مهر 1393 - 12:24

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به اشاره به بررسی طرحی در این زمینه در مجلس گفت: مبادا فردا تحت لوای شعار زیبای امربه معروف و نهی از منکر در جامعه ما ناامنی آغاز شود . اساس معروف امنیت ، برادری ، کرامت انسانی و احترام به یکدیگر است .
رییس جمهوری افزود:نباید منکر را تنها به یک مساله خلاصه کنیم و دروغ، تهمت، رشوه خواری و بورسیه های تقلبی را منکر نپنداریم و از صبح تا شب فقط بدحجابی را به عنوان منکر مطلق تلقی کنیم.
دکتر روحانی تصریح کرد:باید کاری کنیم که جوانان ما شغل داشته باشند، منکری بالاتر از فقر و بیکاری نیست. بیاییم دست به دست هم دهیم با فقر مبارزه کنیم به زندگی مردم توجه کنیم و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی شغل و کار فراهم کنیم. اگر می خواهیم معروف را ترویج دهیم اولین معروف توسعه دراین کشور است.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه کشور ما باید در مسیر توسعه قرار گیرد، گفت: چرا ایرانی مسلمان به یک کشور صنعتی غربی برود و حسرت زندگی آنها را داشته باشد.چه چیز ما کمتر از آنها است.
دکتر روحانی در ادامه یکی از بالاترین منکرات در جامعه را دامن زدن به اختلافات و ایجاد تفرقه دانست و اظهارداشت: نگذارید در جامعه ما تفرقه و اختلاف رخنه کند و شکاف ایجاد شود. عده ای گویی زندگی آنها تنها در ایجاد شکاف و تفرقه میان دولت و ملت، مردم با مردم و این جناح با آن جناح است.
رییس جمهوری افزود: درس کربلا درس برادری، وحدت، گذشت و قبول توبه از یکدیگر و تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین است.
خبر تکمیل می شود.

شناسه خبر: 81978