متن کامل پرسش و پاسخ در دیدار با برخی از رهبران‌جامعه‌اسلامی‌امریکا

-

شناسه خبر: 81839 -

چهارشنبه 3 مهر 1392 - 19:07


آقای سید سعید:

خوش آمدید. ما خیلی خوشحال هستیم و خدای سبحان الله تعالی را شکر می‌کنیم که به ما این فرصت را داده‌اند. ما واقعاً منتظر آن بودیم و برای آن دعا می‌کردیم. شما می‌دانید که برای ما مسلمانان امریکایی این سالی بوده است که باید این را جشن بگیریم.
شما اسم مارتین لوتر کینگ را شنیده‌اید، وقتی پنجاه سال پیش آن حرکت را در واشنگتن ایجاد کرد و در واقع جنبش تحولات مدنی امریکا برای اقلیت سیاه‌پوست را ایجاد کرد و تلاشی برای از بین بردن تبعیض بود. ما البته هنوز این جنبش را ادامه می‌دهیم و شروع آن با یک فرد سیاه پوست در کاخ سفید است و خیلی خوشحال هستیم که ایشان با شما در ارتباط نزدیک هستند و این ممکن است فرصت‌های جدیدی ایجاد کند. بنابراین این پنجاه سال از جهات گوناگون برای ما خیلی مهم بوده است.
ما حتی بعد از پنجاه سال داریم جشن می‌گیریم و یک چتر سازمان‌های مسلمان در امریکا ایجاد می‌کنیم. پنجاه سال پیش وقتی شروع کردیم شاید شش، هفت یا ده مسجد داشتیم، ولی الان بیش از دو هزار مسجد در امریکا داریم. بنابراین این تحولات و سازمان‌های اسلامی شکل گرفته است و شما امشب فرصت عالی دارید که از همه بشنوید که چه کاری انجام می‌دهند.
اما به شما می‌گویم که ا

شناسه خبر: 81839

- مصاحبه ها

- متن کامل مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده