بازدید معاون اول رییس جمهور از منطقه ویژه اقتصادی شیراز

معاون اول رییس جمهور از منطقه ویژه اقتصادی شیراز بازدید کرد و در جریان ظرفیت‌ها، امکانات و پتانسیل این منطقه برای توسعه صادرات و تولید قرار گرفتند.

شنبه 19 مهر 1393 - 10:19

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(شنبه)در جریان سفر به شیراز با حضور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ضمن بازدید از بخشهای مختلف، با توضیحات استاندار و مسئولین این منطقه در جریان ظرفیت‌ها، فعالیت های اقتصادی و سرمایه‌گذاران فعال در این منطقه قرار گرفت.
منطقه ویژه اقتصادی شیراز با مساحت بیش از 1000 هکتار در جنوب شرقی این شهر در جاده شیرازـ فسا واقع شده است.
منطقه ویژه اقتصادی شیراز به 5 فاز تقسیم شده و کلیه زیرساختهای فاز اول و دوم از جمله آب، برق، گاز، تلفن، فیبر نوری، روشنایی معابر، محوطه سازی، آسفالت، ساختمان اداری و ... در حال اجرا می‌باشد.
نزدیکی به شهر شیراز و واقع شدن در مجاورت فرودگاه بین المللی شیراز و راه آهن پیش‌بینی شده، موجب ارجعیت این منطقه نسبت به سایر مناطق کشور گردیده است.
توسعه صادرات و ایجاد تحرک در صنعت و تجارت، حضور در بازارهای جهانی تولید و صادرات کالا، رشد و توسعه اقتصادی استان، تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای ورود به عرصه تولید و حمایت از صنایع و صنعت‌گران داخلی و ایجاد تسهیلات برای آنها از جمله اهداف ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شیراز است.

شناسه خبر: 81775