معاون اول رییس جمهور وارد شیراز شد

معاون اول رییس جمهور به منظور بازدید و بهره برداری از چند پروژه عمرانی و همچنین شرکت در مراسم یادروز حافظ، دقایقی پیش وارد شیراز شد.

شنبه 19 مهر 1393 - 09:23

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(شنبه) در بدو ورود به فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز، از سوی استاندار و شماری از مدیران ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.
بازدید از پارک علم و فناوری فارس، افتتاح پروژه قطار شهری شیراز، شرکت در جلسه شورای اداری استان، سخنرانی در مراسم یادروز حافظ و زیارت حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ از برنامه های معاون اول رییس جمهور در این سفر یکروزه است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور ، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در این سفر دکتر جهانگیری را همراهی می کنند.
دکتر جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه شیراز طی گفتگوئی، فارس را از مهمترین و بزرگترین استانهای کشور برشمرد و افزود: استان فارس به لحاظ فرهنگی و تاریخی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار و رسیدگی به مشکلات و مسائل این استان از مهمترین وظایف مسئولین کشور است.
معاون اول رییس جمهور همچنین با بیان اینکه استان فارس از نظر اقتصادی استانی مهم و در بخش کشاورزی نیز از اصلیترین استانهای کشور محسوب میشود خاطرنشان کرد: متاسفانه در سالهای اخیر که کشور با خشکسالی مواجه شده، کشاورزی استان فارس نیز دچار آسیب‌هایی شده و با مشکلاتی مواجه گردیده است.
معاون اول رییس جمهور افزود: وجود مقدس حضرت احمدبن موسی(ع)‌شاهچراغ در شیراز نیز به اهمیت این استان افزوده و برای هر ایرانی آرزوست که در این مکان مقدس حضور یابد و سومین حرم اهل بیت را زیارت کند.
معاون اول رییس جمهور در ادامه به بخشی از برنامه‌های سفر خود به شیراز اشاره کرد و گفت: در این سفر علاوه بر زیارت بارگاه نورانی شاهچراغ و افتتاح مترو شیراز ، در مراسم یادروز حافظ نیز حضور خواهم یافت.
وی همچنین از شرکت در جلسه شورای اداری استان فارس خبر داد و گفت: در این جلسه درخصوص مسائل و مشکلات استان بحث و تبادل نظر خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به جایگاه استان فارس در بخش علمی و دانشگاهی گفت: توجه به مسائل علمی و فناوری یکی از رویکردهای جدی دولت است و در این سفر نیز از پارک علمی و فناوری فارس بازدید خواهم کرد.
وی اظهار امیدواری کرد با کمک مردم و مسئولین، استان فارس روز به روز روند توسعه و پیشرفت را در همه زمینه‌ها بپیماید.

شناسه خبر: 81774