رییس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی:

اتصال شبکه راه آهن کشور به راه آهن کشورهای همسایه تسریع شود/ افتتاح راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان و تکمیل راه آهن خواف – هرات در چند ماه آینده

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی که روز پنجشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل شد، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت حمل و نقل ریلی در کشور ارایه کرد و طرح های این وزارتخانه برای توسعه شبکه راه آهن تا سال 1400 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پنجشنبه 17 مهر 1393 - 18:50

رییس جمهوری تسریع در اتصال شبکه راه آهن کشور به راه آهن کشورهای همسایه را مورد تاکید قرار داد و از وزارت راه و شهرسازی خواست نسبت به افتتاح راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان و تکمیل راه آهن خواف – هرات در چند ماه آینده اقدام کنند.
در این جلسه، ارتقای ظرفیت حمل و نقل ریلی قطب های معدنی و صنعتی به بنادر کشور مورد تاکید قرار گرفت و به این منظور پروژه های راه آهن برقی و سریع السیر و دو خطه کردن مسیرهای اصلی در اولویت تامین مالی و حمایت صندوق توسعه ملی قرار می گیرد.
دکتر روحانی از دستگاه های مسئول خواست با ارایه تسهیلات و تضمین بازار، بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در ناوگان ریلی تشویق کنند و زمینه های مشارکت خارجی در فعلیت بخشیدن به موقعیت ایران در ترانزیت ریلی منطقه را فراهم کنند.

شناسه خبر: 81769