در پی تماس تلفنی "اشرف غنی احمدزی"؛

روسای جمهوری ایران و افغانستان بر تداوم دوستی میان مردم دو کشور تاکید کردند

رییس جمهوری افغانستان در تماس تلفنی، عید سعید قربان را به دکتر حسن روحانی رییس جمهور و ملت ایران تبریک گفت. در این مکالمه تلفنی که عصر یکشنبه انجام شد طرفین با تایید ضرورت حسن همجواری، بر تداوم دوستی میان مردم ایران و افغانستان تاکید کردند.

يکشنبه 13 مهر 1393 - 20:34

رییس جمهورى با بیان رضایت ملت ایران از تشکیل دولت وحدت ملی در کشور همسایه، خواستار تداوم تعهد دو جناح انتخاباتی به یکپارچگی کشور و اقدام در تامین منافع مردم افغانستان شد.
دکتر روحانی با بیان مواضع کشورمان درباره امضای توافق امنیتی و ذکر این نکته که در هر اقدامی باید منافع مردم در اولویت باشد؛ امنیت را اولین ضرورت دولت وحدت ملی افغانستان برشمرد و گفت: همکاری های منطقه ای اصلی ترین راه مقابله با تروریسم و افراط گری های قومی و مذهبی است.
رییس جمهوری کشورمان با بیان ارتباطات عمیق میان مردم دو کشور، اظهار امیدواری کرد تعاملات با دیگر کشورها به روابط خوب فی مابین و تداوم دوستی ها لطمه نزند.
دکتر روحانی در خاتمه برای دولت و ملت دوست و برادر افغانستان آرزوی توفیق، ثبات و امنیت کرد.
"اشرف غنی احمدزی" رییس جمهوری افغانستان نیز در این تماس تلفنی با طرح مسئله امضای توافق امنیتی گفت: مطمئن باشید هرگونه توافق افغانستان با دیگر کشورها به هیچ عنوان علیه ایران و یا به ضرر ملت شما نخواهد بود.
وی افزود: همانطور که مطرح کردید افراط گری و تروریسم بسیار مهم بوده و باید با کمک همدیگر و دیگر کشورها بر علیه آن اقدام کنیم.
رییس جمهوری افغانستان در خصوص دولت وحدت ملی در آن کشور اظهار داشت: ما دولت وحدت ملی را ادامه خواهیم داد تا ثبات در افغانستان برقرار شود.

شناسه خبر: 81672