در جلسه هیات دولت تصویب شد؛

تشکیل واحدی در وزارت اقتصاد برای مدیریت و تقویم بدهی‌های دولت

جلسه هیات دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد و اعضای دولت پیرامون مهم‌ترین مباحث و مسایل روز کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

يکشنبه 2 شهريور 1393 - 21:00

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این جلسه، گزارشی را از بررسی آخرین وضعیت بدهی بخش دولتی و بانک‌ها به بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی و مطالبات غیرجاری، به هیات وزیران ارائه داد.
هیات دولت با تشکیل واحدی در وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور مدیریت و تقویم بدهی‌های دولت موافقت کرد تا با هماهنگی بانک مرکزی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری به این موضوع اهتمام کنند.
در ادامه با تصویب هیات وزیران، وزارت راه و شهرسازی مجاز شد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری کشورهای ساحلی دریای خزر در خصوص مسایل هواشناسی و آب‌شناسی اقدام کرده و در مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.
دولت همچنین به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد تا سقف مبالغ 500 میلیارد ریال و 2500 میلیارد ریال به ترتیب بابت رد دیون دولت به سازمان اوقاف و امور خیریه و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از محل منابع حاصل از واگذاری سهام، سهام الشراکه، حق بهره‌برداری و بهره مالکانه اقدام کند.
تمدید مهلت تسویه پروانه‌های گمرکی ورود موقت از سوی هیات وزیران از سه ماه به شش ماه، از دیگر مصوبات جلسه روز یکشنبه بود.

شناسه خبر: 80126