حاشیه های سفر کاروان تدبیر و امید به استان اردبیل

اردبیل سرزمین چشمه‌های بهشتی و مکان نماد پایداری «سبلان»، میزبان هفتمین سفر استانی دکتر حسن روحانی شد؛ سفری که اولین سفر استانی کاروان تدبیر و امید همزمان با شروع سال دوم فعالیت دولت و مقارن با ایام اولین سالروز استقرار دولت تدبیر و امید است.

شناسه خبر: 79976 -

چهارشنبه 29 مرداد 1393 - 10:34

دکتر روحانی در صدر کاروان تدبیر و امید، ساعت 10 صبح چهارشنبه و پس از برگزاری مراسم رسمی استقبال در فرودگاه ، راهی ورزشگاه تختی اردبیل شد تا در اجتماع بزرگ مردم این استان سخنرانی کند.
پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل و فرماندهی انتظامی استان اردبیل، نظم مسیر استقبال رییس‌ جمهوری را برقرار می‌کند .
در مسیر استقبال از سوی ستاد استقبال مردمی استان اردبیل، پلاکاردهایی که عکس دکتر روحانی همراه با مقام معظم رهبری در آن به تصویر کشیده شده است و حاوی شعارهایی نظیر «صل علی محمد، یاور رهبر آمد»، «تدبیرین امید کاروانی»، «اردبیله خوش گلیب سوز»، «تدبیر + امید = ایرانی همیشه سربلند»، است، نصب شده است.
در مسیر فرودگاه تا ورزشگاه تختی ، حضور گسترده مردم به چشم می خورد ؛ مردمی که از ساعتها قبل برای دیدار با رییس جمهوری حضور یافته بودند.
تعدادی از روستائیان استان اردبیل، سوار بر شتر و اسب به استقبال کاروان تدبیر و امید آمده و گروهی از مردم قدرشناس و شهیدپرور استان اردبیل بصورت زنجیره‌وار در حالی که عکس‌های شهدای استان را در دست دارند، از رییس دولت یازدهم استقبال می‌کنند.
دکتر روحانی که سفر وی به استان اردبیل از هفته‌ها پیش مطرح بود و بالغ بر دو هفته است، ستاد اجرایی آن مشغول برنامه‌ریزی و هماهنگی است، در حالی راهی این سفر شده که جلسه استیضاح دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کابینه یازدهم در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است و رییس‌ جمهوری طی روزهای گذشته در فرصت‌های مختلف از جمله هیأت دولت حمایت خود را از این عضو کابینه اعلام کرده است.
گروهی از تاکسی‌داران اردبیلی که خودروهای خود را به صورت زنجیروار در مسیر استقبال از رییس‌ جمهوری پارک کرده و طول مسیر پارک این خودروها کیلومتری است، به این صورت همدلی و استقبال خود از رییس دولت یازدهم را نشان دادند.
ازدحام جمعیت در مسیر استقبال رییس‌ جمهوری به حدی بود که کاروان تدبیر و امید از میان جمعیت مشتاق به کندی می توانست عبور کند.
اقشار مختلف مردم در مراسم استقبال از رییس‌ جمهوری با در دست داشتن پرچم ایران، عکس دکتر روحانی به همراه مقام معظم رهبری، روبان‌های بنفش و پلاکاردهای دست‌نویس، از دکتر روحانی استقبال می‌کنند.
همچنین نامه‌های مردمی در مسیر حرکت کاروان تدبیر و امید دریافت می‌شود.

حاشیه‌های سخنرانی دکتر روحانی در اجتماع مردم اردبیل

رییس جمهوری سخنرانی خود را در اجتماع بزرگ مردم اردبیل با عبارت آذری «یاشاسین اردبیل» اغاز کرد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.
ابراز احساسات حاضران در ورزشگاه تختی اردبیل در ضمن سخنرانی رییس جمهوری، به فراخور مطالب و محورهایی که دکتر روحانی مورد اشاره قرار می داد، ابراز احساساتشان فزونی می یافت. محورهایی که با تشدید هیجانات و ابراز احساسات مردم اردبیل روبرو شدند، عبارتند از:
وقتی دکتر روحانی درباره برنامه کاهش تورم، برنامه اشتغال زایی برای جوانان و تحت پوشش قرار گرفتن همگانی بیمه سلامت سخن گفت.
وقتی دکتر روحانی گفت: سازمان تحریم غیرقانونی علیه ملت ایران دچار ترک شده است.
وقتی رییس جمهوری خواستار آموختن ادب و احترام و اخوت و مروت و برادری از پیامبر عظیم الشان اسلام شد و اظهار داشت آنها که هنوز هم برخی رفتارهای گذشته را ادامه می دهند هم، افراط را کنار بگذارند؛ ما همه برادریم ، ما همه ایرانی و مسلمان و عاشق خواندن رسالتیم.
وقتی رییس دولت یازدهم با اشاره به ناآرامی های منطقه ، خاطر نشان کرد: به دنیا بگوییم ایران باثبات است و آرام.
وقتی رییس دولت تدبیر و امید از رضا فرجی دانا وزیر علوم کابینه تدبیر و امید تحت عنوان وزیر دانشمند و مودب علوم نام برد و گفت: دلم می خواست در چنین روزی «روز استیضاح» وزیر علوم کابینه یازدهم کنار وزیر باشم و با زبان صریح از این دانشمند فرهیخته حمایت کنم.
وقتی رییس دولت تدبیر و امید گفت: امروز هر قدر وحدت و اتحاد سه قوه بیشتر باشد، ‌دشمنان ما ناراحت تر و دوستان ما خوشحال تر خواهند شد.
وقتی دکتر حسن روحانی گفت: امیدواریم در آستانه هفته دولت و در آستانه بازگشایی دانشگاهها با رای مجلس، شاهد حضور وزیر علوم با رایی قاطع تر در صحنه دانشگاهها باشیم. امروز روز احیای اخلاق است.
وقتی رییس جمهوری درباره شکستن تحریم های ظالمانه ، حفظ حق هسته ای کشور و بازگرداندن رفاه به زندگی مردم سخن گفت.
وقتی رییس جمهوری به 76 طرح برای استان اردبیل از جمله اجرای طرح آبرسانی به اردبیل، کلنگ زنی نیروگاه سبلان، سرعت بخشیدن به عملیات ساخت راه آهن میانه اردبیل، طرح گردشگری سلامت و همچنین ایجاد 40 هزار فرصت شغلی مستقیم برای مردم اردبیل اشاره کرد.
در حالی که مرسوم است نمایندگان مردم استان محل سفر رییس جمهور در زمان حضور رییس جمهوری در آن استان، به هیات استقبال کنندگان بپیوندند اما نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، همزمان با سفر استانی دکتر روحانی به اردبیل ، در جمع هیات استقبال حضور نداشتند که دکتر روحانی در حین سخنرانی خود با اشاره به این موضوع گفت: نمایندگان اردیبل برای حمایت از دولت ، امروز در مجلس مانده اند و عصر به اردبیل خواهند آمد.

شناسه خبر: 79976

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده