باتاکید بر عملکرد مثبت دکتر فرجی دانا؛ معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری:

امیدواریم شاهد رای اعتماد مجدد مجلس به وزیر علوم باشیم

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری روز سه شنبه ابراز امیدواری کرد که مجلس به استیضاح دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری رای ندهد و با رای اعتماد مجدد نمایندگان ملت ، کشور بتواند همچنان از خدمات این وزیر شایسته بهره گیرد.

شناسه خبر: 79968 -

سه شنبه 28 مرداد 1393 - 12:51

دکتر "مرتضی بانک" که در همایش سی و هفتمین اجلاس مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور صحبت می کرد ، اظهارداشت: دکتر فرجی دانا به اذعان اکثریت دانشگاهیان عملکرد مثبتی داشته است و انشاءالله با ارائه گزارش این عملکرد مثبت درمجلس ، از این آزمون سربلند بیرون خواهد آمد.
وی گفت: ما امیدواریم وزیر بسیار ارزشمند علوم با همکاری و همدلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتواند از این سد(استیضاح) با موفقیت عبور کند.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری همچنین با آسیب دیدگان زلزله اخیر استان ایلام ابراز همدردی کرد و گفت: امیدوارم تسریع در امدادرسانی به مردم مناطق زلزله زده باعث کاهش آلام آنان شود.
دکتر بانک در ادامه با بیان اینکه دستگاه های دولتی با وجود استقلال و وظایف متفاوت، یک کل مشترک هستند که در راستای تحقق اهداف واحدی تلاش می کنند، گفت: هوشمند سازی دبیرخانه های دولتی، قابلیت ردیابی و نظارت عامی را فراهم می آورد که مدیریت هزینه ها و درآمدها را ممکن می سازد.
وی با اشاره به نقش چنین اطلاعاتی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ، اظهار داشت: باید در همه سطوح سازمانی نیروها را برای بهره گیری از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی آموزش داد و اطلاعات آنان را به روزرسانی کرد تا به این ترتیب ، زمینه تحقق دولت دانا بطور گسترده تر فراهم شود.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، هوشمند سازی نظام اطلاعاتی در دستگاههای دولتی را یک ضرورت و نه امری تشریفاتی خواند و تاکید کرد که این ضرورت ،در اولین گام با حذف کاغذ از جریان بروکراسی اداری از سوی دبیرخانه های دولتی آغاز خواهد شد.
دکتر بانک ، کاهش بروکراسی اداری ،توسعه کمی و کیفی خدمات دولتی، گسترش زمان و مکان ارائه خدمات ، بهینه کردن فرآیندها ، دستورالعمل ها و ساختارهایی که طی زمان دچار پیچیدگی های فراوان شده اند، کاهش ترافیک و رفت و آمدهای شهری، کاهش فساد اداری و ایجاد شفافیت در عملکرد سازمان ها را از مهم ترین مزایای اجرای صحیح پروژه دولت الکترونیک و دولت هوشمند و در یک کلام دولت دانا، عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه پیش نیاز تحقق دولت الکترونیک یک پارچه شدن خدمات و اطلاعات سازمان های دولتی است، تصریح کرد: یکی از موانع پیش رو این طرح، مدیریت جزیره ای و ناهماهنگ موجود میان سازمان های دولتی است که از یکپارچگی فعالیت ها در این عرصه جلوگیری می کند.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، با بیان اینکه منظور از یکپارچگی، اتصال صرف سخت افزاری و نرم افزاری تمام سازمانها به یک شبکه واحد نیست ، گفت: یکپارچگی در این پروژه به معنای ایجاد یک فهم مشترک نسبت به تمام روندها، فرایندها ، قوانین و آیین نامه ها در همه سازمان ها است که با ایجاد سازمان یکپارچه تعاملات الکترونیکی دولت (سیتاد) محقق خواهد شد.
وی اضافه کرد: یک نگاه غلط به دولت الکترونیک که البته خود تعبیری قدیمی و مربوط به بیش از 15 سال پیش است ، این است که دولت الکترونیک تنها به معنای راه اندازی سامانه ها و اتصال فیزیکی سازمان ها به یکدیگر می باشد که این نه تنها باعث ایجاد رضایت در کاربران نمی شود بلکه خود یک بروکراسی جدید پردردسر ایجاد می کند .
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تا پیش از دولت یازدهم ، تنها 17 درصد طرح دولت الکترونیک در نهاد ریاست جمهوری اجرایی شده بود ، گفت: خوشبختانه در مدت سپری شده از دولت یازدهم میزان عملیاتی شدن این طرح به 74 درصد رسیده که تا پایان شهریورماه به 80 درصد خواهد رسید.
دکتر بانک همچنین تاکید کرد: با تلاشی که آغاز شده تا به حال 8 هزار و 388 دستگاه دولتی در سراسر کشور به شبکه دولت متصل شده اند که امیدوارم به این ترتیب مکاتبات الکترونیکی با استفاده از این شبکه به حداکثر برسد و همه ارتباطات بین دستگاهی بصورت 100 درصد الکترونیکی شود.
گفتنی است در سایت دولت دانا به آدرس www.smart.gov.ir محلی برای اعلام میزان الکترونیکی شدن ارتباطات دستگاههای دولتی در نظر گرفته شده و نیز در همین سامانه نظرات و پیشنهادات علمی و فنی برای تکمیل سامانه قابل دریافت می باشد.

شناسه خبر: 79968

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده