معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

تدوین نقشه راه برای استفاده از توان بانوان کشور در برنامه های کلان ضروری است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، بر ضرورت تدوین نقشه راه به منظور استفاده از توان و ظرفیت بانوان کشور در برنامه های کلان به ویژه برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

شناسه خبر: 79967 -

سه شنبه 28 مرداد 1393 - 12:40

خانم شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در پنجمین نشست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاورین وزرا و دستگاه های اجرایی، با بیان اینکه این معاونت مقدمات گنجاندن مسئول مرتبط با زنان وخانواده در برنامه ششم توسعه کشور را انجام داده است، از تمام فعالان جامعه در امور زنان خواست پیشنهادات و راهکارهای خود را به منظور هم افزایی و بهبود جایگاه و نقش زن در خانواده به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ارائه کنند.
وی با اعلام این خبر که لایحه دائمی کردن قانون خدمات مدیریت کشوری پس ازگذراندن دوره آزمایشی به زودی به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد، گفت: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با توجه به مطالبه رهبر معظم انقلاب درخصوص ارزش گذاری کار زنان سرپرست خانوار، قدم هایی برداشته است که در صورت تصویب قانون، مشکل بیمه این بخش از زنان جامعه می شود.
مولاوردی با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان اردبیل، توجه ویژه به وضعیت زنان و خانواده را در این سفرها خاطر نشان ساخت و گفت: معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری جلسات متعددی با مسئولان و دست اندرکاران توسعه روستایی و مناطق محروم با هدف تشکیل کارگروه هایی به منظور بهبود وضعیت و توان افزایی زنان روستایی و عشایر برگزار کرده است.
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از دیدار و طرح مسائل و مشکلات بانوان کشور در حضور رییس جمهوری در هفته دولت خبر داد و بر حمایت همه جانبه از طرح هایی که منجر به بهبود جایگاه زنان در جامعه می شود، تاکید کرد و اظهار داشت: مطالبه رییس جمهوری حضور پررنگ زنان در بدنه دولت و عرصه مدیریت کشور است و بر این اساس برنامه ریزی های آموزشی برای ارتقای توان علمی بانوان کشور انجام داده ایم.
وی همچنین به استیضاح وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آستانه هفته دولت و آغاز بازگشایی دانشگاهها اشاره و اظهار امیدواری کرد؛ که با تصمیم درست نمایندگان، دولت بتواند برنامه های خود را در عرصه های مختلف و در نهایت تعامل با مجلس پیش ببرد.
پیش از سخنان خانم مولاوردی، دکتر نیره پیروزبخت رییس موسسه ملی استاندارد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این موسسه در حوزه های آموزش و پژوهش همکاری های منطقه ای و بین المللی وتوسعه ارزیابی ها در بخش هایی نظیر شهربازی ها و مهدکودک ها گفت: موسسه استاندارد در توجه به بند 24 سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی نهایت مساعی خود را به کار خواهد بست.
در این جلسه که بیش از 3 ساعت به طول انجامید هر یک از حاضران نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص نحوه ارتقای جایگاه زنان اعم از شاغل و خانه دار و چگونگی مقابله با آسیب های اجتماعی که خانواده ها را تهدید می کند، بیان کردند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در انتهای این مراسم از بخش های مختلف مهد کودک موسسه استاندارد که بر اساس آخرین معیارهای استاندارد به منظور تامین سلامت و امنیت کودکان اداره می شود بازدید کرد.

شناسه خبر: 79967

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده