برگزیده سخنان رییس‌ جمهوری در دیدار پژوهشگران و مدیران جهاد دانشگاهی در مرکز رویان

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در بازدید از موسسه رویان و در دیدار مدیران و پژوهشگران جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی از روز اول تأسیس‌ با تلاش و کوشش و فعالیت خویش همواره راه را برای توسعه و تعالی کشور آماده و فراهم کرده است و تلاش دارد پرچم استقلال به معنی واقعی کلمه و پرچم توسعه و پیشرفت و اقتدار ملی را در اهتزاز نگاه دارد.

شناسه خبر: 79911 -

شنبه 25 مرداد 1393 - 10:56


«جهاد» همراه با برکت و خودباوری است
در طول انقلاب هر کجا که «جهاد» بود، برکت، خیر، توسعه مردم‌سالاری، خداباوری و خودباوری نیز وجود داشت.

دولت به دنبال عبور از بحران‌هاست

در طول 12 ماه گذشته دولت تصمیم گرفته از بحران‌های سخت عبور کند، بحران‌هایی که عبور از آن از دیدگاه برخی از کارشناسان امکان‌ناپذیر بود.

دولت کاری جهادی را شروع کرده است

دولت کاری پرتلاش، خستگی‌ناپذیر، شبانه‌روزی و جهادی را با کمک، حضور، ایثار، ‌صبر و حمایت‌های فوق‌العاده مردم و حمایت‌های مقام معظم رهبری در همه زمینه‌ها آغاز کرده است.

برنامه استراتژیک دولت برای متنوع‌سازی مراکز صدور نفت
یکی از استراتژیک‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های دولت متنوع و متعدد سازی اسکله‌ها و مراکز صدور نفت و انتقال آن به خارج از خلیج فارس و قبل از تنگه هرمز است.

اسلام در بهره‌گیری از دانش مرز نمی‌شناسد
اسلام در بهره‌گیری از علم و دانش مرز نمی‌شناسد و پیامبر(ص) زمانی که از تجربه سلمان فارسی برای حفر خندق استقبال کرد، کاری به ملیت و اعتقادات ملتی که این تجربه از آنها اخذ می‌شد، نداشت؛ نمی‌دانم بعضی‌ها آنچه را که به نام اسلام مطرح می‌کنند، از کجا آورده‌اند که با کسب تجارب و علم و دانش دیگران در تقابل قرار می گیرد.

فقدان نظام برنامه مدون برای تبادل علمی در کشور
70 سال است که در کشور نظام مدون برنامه‌ریزی داریم، اما هنوز هیچ برنامه مدونی برای تبادل علمی، با خارج از کشور و طی مسیر علمی از تولید دانش تا تبدیل به محصول و خدمت نداریم.

تهیه پیوست اخلاقی مهم‌ترین اصل در بهره‌گیری از علوم جدید
مرکز رویان کارهای بسیار بزرگی در عرصه‌های مختلف علمی در زمینه‌های درمان ناباروری، سلول‌های بنیادی و شبیه‌سازی‌ها انجام داده که اولاً باید آن را تا تبدیل شدن به برند معتبر جهانی به پیش ببرد و در ثانی و از همه مهم‌تر اینکه با توجه به ناشناخته‌های زیاد علوم جدید از تهیه پیوست اخلاقی در کارهای خود غافل نشود.

ضرورت همکاری چهار مرکز علمی و دانشگاهی کشور
جهاد دانشگاهی ، معاونت فناوری رییس جمهور ، وزارت علوم و وزارت بهداشت هرکدام دنیایی از پژوهش و تحقیقات دارند که ضرورت دارد، فاصله خود را با یکدیگر در عمل کم کنند و تعامل و همکاری نزدیک آنها می تواند به نفع مردم و جامعه باشد .

موازی کاری در بخش پژوهش ممنوع
نباید کاری موازی، فرعی و پر هزینه در بخش پژوهش کشور انجام شود و مراقب باشیم با کمترین هزینه ،بهترین محصول تحویل داده شود البته دولت برای تحقیقاتی که برای کشور ضرورت دارد و در مرز دانش باشد اصلا محدودیتی برای حمایت مالی ندارد .

ضرورت تجاری سازی تحقیقات علمی و صنعتی
تجاری سازی پژوهش و تحقیقات علمی و صنعتی یک ضرورت است و تمام دستگاههای کشور باید سفارش دهنده پژوهش و تحقیقات باشند .

شناسه خبر: 79911

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده