معاون رییس جمهور درامور زنان و خانواده در جمع نمایندگان سازمان های مردم نهاد:

بسیج و سازمان دهی مردم برای مشارکت در توسعه کشور هنر است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید براینکه دولت بدون تعامل و همکاری با سازمان های مردم نهاد و سایر اجزای جامعه مدنی نخواهد توانست بر مشکلات غلبه کند، گفت: توسعه کشور درعرصه های مختلف تنها با حضور همه آحاد جامعه امکان پذیر خواهد شد.

شناسه خبر: 79901 -

پنجشنبه 23 مرداد 1393 - 14:55

شهیندخت مولاوردی روز پنج شنبه در نشست هم اندیشی تعامل و گفتگوی سازمان های مردم نهاد گفت: هنر سازمان های غیر دولتی آن است که با استفاده از نیروی بسیج و سازمان دهی مردم، مشکلات جامعه را حل کرده و امور را به سمت توسعه پیش ببرد و دولت نیز وظیفه دارد از این سازمان ها حمایت کند.
وی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد به دلیل بی توجهی های سالهای گذشته نیازمند توان افزایی هستند، نقش زنان در توسعه جوامع و جایگاه آنان در قوانین کشور را یادآور شد و تصریح کرد: مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مطالعه پژوهش های انجام شده و بهره گیری از تجارب گذشته به دنبال تدوین نقشه راهی است، که به تقویت سازمان های مردم نهاد منجر خواهد شد.
مولاوردی خطاب به نمایندگان سازمان های مردم نهاد که در این نشست حضور داشتند، گفت: ما نباید انتظار معجره داشته باشیم و نباید به دنبال قهرمانی باشیم که بیاید و دست ما را بگیرد، بلکه باید خود با پیگیری فعالانه و حساسیت در عرصه های مختلف حضور پیدا کنیم و زمینه تدوین قانون و مقررات لازم را برای رشد سازمان های مردم نهاد و توسعه کشور فراهم آوریم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین برنامه های دولت تدبیر وامید در عرصه های سیاست داخلی، سیاست خارجی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را تبیین کرد و گفت: مبنای عمل دولت، اجرای شعار آرامش در سیاست، آسایش در اقتصاد و امنیت در فرهنگ است.
خانم مولاوردی گفت: متاسفانه برخی تلاش می کنند با دروغ پردازی موجبات انحراف اذهان جامعه و بی اعتمادی مردم را به برنامه های دولت فراهم کنند، اما دولت با قدرت، برنامه های اعلام شده به مردم را پیش خواهد برد و دچار حاشیه نخواهد شد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه دولت به دنبال بازسازی و افزایش سرمایه اجتماعی در کشور از سازمان های مردم نهاد حمایت می کند، گفت: سیاست کوچک و چابک سازی دولت در حال اجرا است، زیرا دولت معتقد است تنها راهکار توسعه ، واگذاری امور و طرح ها به بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد است.
خانم مولاوردی اهداف نظام در ارتقای شاخص های مربوط به حوزه زنان و خانوار در اسنادی نظیر سند چشم انداز بیست ساله کشور را یادآور شد و از تشکیل کارگروهی برای ارائه راهکار به منظور دستیابی به این اهداف و نیز رشد سازمان های مردم نهاد در برنامه ششم توسعه کشور خبر داد.
وی ضمن تشریح برنامه های معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری نظیر برگزاری دوره های آموزشی در ارتقای مهارت های علمی و عملی برای حضور زنان در مجامع بین المللی، نشست های منطقه ای در کشور و جلسات متعدد با نهاد های دولتی و غیردولتی گفت: پورتال جامع زنان وخانواده از سوی این معاونت به منظور ارتباط مستقیم با متخصصان و تبادل تجارب، در حال راه اندازی است که می تواند منجر به توسعه اتاق های فکر در کشور شود.
پیش از سخنان خانم مولاوردی، نمایندگان سازمانهای مردم نهاد به طور جداگانه مسایل مربوط به این سازمان ها و دغدغه های مرتبط با استان های مختلف کشور را تشریح کردند.
تشکیل اتاق فکر ، استفاده از تجارب سازمان های مردم نهاد در دنیا ، اشتغال زایی برای بانوان، چگونگی حضور زنان در توسعه پایدار و تعامل با سازمان های دولتی از اصلی ترین مطالبات سازمان های مردم نهاد در این جلسه بود.

شناسه خبر: 79901

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده