دکتر نهاوندیان:

اقتصاد مقاومتی مستلزم قیام مردم با تدبیر و امید است

رییس دفتر رییس‌جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، همایش تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج از رکود را آغاز یک فصل جدید در اقتصاد ایران دانست و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی مستلزم برخاستن و قیام همراه با تدبیر و امید مردم برای یک حرکت رو به جلو است.

شناسه خبر: 79845 -

سه شنبه 21 مرداد 1393 - 12:00

دکتر محمد نهاوندیان روز سه‌شنبه در همایش «تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج از رکود» در جمع اندیشمندان اقتصادی، کارآفرینان، فعالان و سیاست‌گذاران و مدیران اقتصادی و اجرایی کشور، گفت: ایرانیان از دیرباز آغاز کاشت و پایان برداشت محصولات کشاورزی را جشن می‌گرفتند. همایش تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برقرای خروج از رکود، بی‌شباهت به این جشن نیست.
رییس دفتر رییس‌جمهور همایش تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج از رکود را به مثابه جشن شکر خدا برای به نتیجه رسیدن یک مرحله مهم در برگرداندن ثبات و آرامش به اقتصاد کشور و جشن عزم برای آغاز یک فصل جدید و فصل رویش نو در اقتصاد کشور دانست و گفت: نگاه دولت تدبیر و امید، نگاه توسعه مردم‌محور است.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید، برآمده از ملت تدبیر و امید است، تصریح کرد: با مردم باید تدبیر کرد و امید را باید با مردم زنده نگاه داشت؛ همچنین باید با مردم برخاست، با مردم به حرکت ادامه داد و با مردم به قله پیروزی رسید.
رییس دفتر رییس‌جمهور همایش تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج از رکود را نمادی از نگاه مردم‌محور دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی مستلزم خواست و قیام مردم برای یک حرکت رو به جلو است در حوزه اقتصاد، خداوند قوام را بر این قرار داده که کار به دست اهل عقل و تدبیر باشد، لازمه اقتصاد مقاومتی، قیام مردم با تدبیر و امید است؛ از این‌رو در طراحی سیاست‌های خروج اقتصاد ایران از رکود و آغاز فصل رونق، تلاش بر این بوده که از نظرات عالمان و عاملان اقتصاد استفاده شود.
دکتر نهاوندیان مجموعه سیاست‌های خروج از رکود را مجموعه‌ای دانست که به طور مرتب باید اشکالات آن برطرف شود.
رییس دفتر رییس‌جمهور در جمع کارآفرینان و فعالان اقتصادی گفت: عزم ما این است که با هم تدبیر کنیم، با هم امید بیافرینیم و با هم از اعتدال پاسداری کنیم.

شناسه خبر: 79845

- دیدارهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده