دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درپایان چهارمین نشست سران سه قوه، با تشکر از رئیس مجلس به‌عنوان میزبان این نشست اعلام کرد که لایحه یک فوریتی خروج کشور از رکود به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.|>"> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درپایان چهارمین نشست سران سه قوه، با تشکر از رئیس مجلس به‌عنوان میزبان این نشست اعلام کرد که لایحه یک فوریتی خروج کشور از رکود به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.|>" /> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درپایان چهارمین نشست سران سه قوه، با تشکر از رئیس مجلس به‌عنوان میزبان این نشست اعلام کرد که لایحه یک فوریتی خروج کشور از رکود به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.|>" />

رییس جمهوری پس از پایان نشست سران قوا:

لایحه خروج از رکود تقدیم مجلس شد/ حرکت به سمت رونق تولید ملی، برنامه اساسی دولت

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درپایان چهارمین نشست سران سه قوه، با تشکر از رئیس مجلس به‌عنوان میزبان این نشست اعلام کرد که لایحه یک فوریتی خروج کشور از رکود به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

شناسه خبر: 79806 -

دوشنبه 20 مرداد 1393 - 00:15

رییس جمهوری با اشاره به اینکه این جلسات همیشه هم برای قوای سه‌گانه و هم برای مردم توأم با خیر و برکت بوده است، بررسی شرایط منطقه را از جمله موضوعات مورد بررسی در این جلسه دانست و گفت: شرایط منطقه، شرایط بسیار حساسی است و هم‌اکنون معضلات بسیار بزرگی را در منطقه شاهدیم و در این جلسه نقطه نظرات سران سه قوه مبنی بر هماهنگی قوا نسبت به مسائل حساس و مهم خاورمیانه مطرح شد.
دکتر روحانی با بیان اینکه بحث اقتصاد و خروج از رکود مسئله‌ای بسیار پراهمیت است و به‌عنوان موضوع دوم جلسه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: یکی از برنامه‌های اساسی دولت خروج از رکود و حرکت به سمت رونق تولید ملی است.
رییس جمهوری با بیان اینکه در سال آغاز فعالیت دولت یازدهم رشد منفی رکود نسبت به سال 91 که شاهد رشد منفی 6.8 بودیم، کمتر شد، افزود: بانک مرکزی عصر امروز(یکشنبه) اعلام کرد که رشد منفی سال 92 در حدود منفی 1.1 بوده، بنابراین حرکت خوبی در سال 93 نسبت به سال گذشته انجام گرفته است.
دکتر روحانی تصریح کرد: تلاش دولت، رشد مثبت در پایان سال است. کشور باید از رکود خارج و به سمت رونق تولید ملی برود و در این زمینه به همکاری مجلس و قوه قضائیه وحرکت آنها در این خصوص نیاز داریم تا اقتصاد در مسیر درست خود قرار گرفته و با فساد و رانت مبارزه شود و همچنین مشوق های لازم برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی فراهم شود.
رییس جمهوری با اشاره به ارائه لایحه ای یک فوریتی به مجلس، گفت: در این رابطه لایحه‌ای یک‌فوریتی توسط دولت تهیه و تقدیم مجلس شده و روز سه‌شنبه در صحن علنی مجلس مطرح می شود که تصویب آن به اقتصاد کشور و دولت کمک خواهد کرد.
دکتر روحانی با بیان اینکه از آغاز فعالیت دولت یازدهم ، مجلس، قوه مجریه و قوه قضاییه در موضوعات مورد نیاز و در راستای منافع ملی و تحقق مطالبات مردم با یکدیگر هماهنگی و همفکری داشته و یکدیگر را کمک و یاری می‌کنند، تصریح کرد: امیدواریم تصمیمات این جلسه سران قوا به حل معضلات اقتصادی مردم و حل مشکلات مردم منطقه کمک کند.
رییس جمهوری در ادامه با اشاره به جلسات سران قوا تصریح کرد: در آینده این جلسات مداوم تر، منظم‌تر و نزدیک تر خواهد شد.

شناسه خبر: 79806

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده