جلسه بررسی مسائل استان کرمانشاه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه ،مصوبات سفر مقام معظم رهبری، اشتغال و طرحهای نیمه تمام در استان کرمانشاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.|>"> جلسه بررسی مسائل استان کرمانشاه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه ،مصوبات سفر مقام معظم رهبری، اشتغال و طرحهای نیمه تمام در استان کرمانشاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.|>" /> جلسه بررسی مسائل استان کرمانشاه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه ،مصوبات سفر مقام معظم رهبری، اشتغال و طرحهای نیمه تمام در استان کرمانشاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.|>" />

تشکیل جلسه بررسی مسائل استان کرمانشاه به ریاست دکتر جهانگیری

جلسه بررسی مسائل استان کرمانشاه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه ،مصوبات سفر مقام معظم رهبری، اشتغال و طرحهای نیمه تمام در استان کرمانشاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 79670 -

دوشنبه 13 مرداد 1393 - 19:20

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، مصوبات سفر مقام معظم رهبری را مصوباتی تعهدآور خواند و با تاکید بر اینکه مصوبات سفر معظم له از اهمیت ویژه ای برای دولت برخوردار است اظهار داشت: هر آنچه رهبر معظم انقلاب می فرمایند باید به مورد اجرا گذاشته شود البته محدودیتهایی در بودجه و اعتبارات وجود دارد که ممکن است اجرای برخی از طرحها را با کندی مواجه کند.
دکتر جهانگیری از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی خواست گزارشی از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه تهیه کنند تا مشخص گردد چه بخشی از مصوبات اجرا شده و چه بخشی باقیمانده است و راهکارهای رفع موانع پیش روی مصوبات اجرا نشده، چیست.
وی همچنین با اشاره به پروژه پالایشگاه آناهیتا در استان کرمانشاه اظهار داشت: اجرای این پروژه سالها به طول انجامیده و مردم استان نیز در این خصوص از دولت انتظاراتی دارند که لازم است برای سرمایه گذاری و تامین منابع مالی این طرح، برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.
معاون اول رئیس جمهور افزود: لازم است عزم جدی تری نسبت به گذشته برای تامین منابع مالی و تضمین های لازم برای فاینانس این طرح صورت گیرد و وزارت نفت این طرح را بعنوان یکی از اصلی ترین طرحهای خود در اولویت قرار دهد.
دکتر جهانگیری از وزارت نفت و سایر دستگاههای مرتبط خواست ظرف یکی دوماه مسائل مربوط به این پروژه را بررسی کرده و منابع مالی و جزییات مربوط به سرمایه گذاری آن را مشخص نمایند.
وی با اشاره به طرحهای آبرسانی و پروژه های مربوط به توسعه کشاورزی استان کرمانشاه، بر لزوم سرعت بخشیدن به اجرای این طرحها و جلب رضایت مردم استان تاکید کرد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای بکارگیری ابتکاراتی جدید و مدیریتی نوین در اجرای این پروژه ها اظهار امیدواری کرد وزارت جهاد کشاورزی بتواند با این ابتکارات، طرحهای مورد نظر را اجرا کرده و آن را به الگویی برای سایر استانها تبدیل نماید.
در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، استاندار کرمانشاه، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، مدیران استانی و نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند مسائل و مشکلات استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهایی برای رفع موانع و حل کاستی های استان پیشنهاد شد.
در این نشست همچنین در خصوص اشتغالزایی، راه آهن ملایر- کرمانشاه- خسروی ، پروژه های سدسازی و آبرسانی ، توسعه صادرات و تقویت پایانه های مرزی در استان کرمانشاه نیز بحث و بررسی شد و اعضای شرکت کننده در جلسه پیشنهادات و دیدگاه های خود را برای بهبود وضعیت استان و توسعه پایدار کرمانشاه مطرح کردند.

شناسه خبر: 79670

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده