بازدید معاون اول رییس جمهور از مرز پرویزخان و خسروی

معاون اول رییس جمهور از بازارچه مرزی پرویزخان در استان کرمانشاه بازدید کرد و در جریان مشکلات و ظرفیت جابه جایی کالاهای صادراتی در این منطقه قرار گرفت.

شناسه خبر: 79659 -

دوشنبه 13 مرداد 1393 - 15:03

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز(دوشنبه) در جریان سفر به استان کرمانشاه پس از بازدید از چند طرح آبرسانی، با حضور در شهرستان قصرشیرین، از مرز پرویزخان بازدید کرد و با توضیحات استاندار از تنگناها و کاستی‌های این منطقه مطلع شد.
معاون اول رییس جمهور همچنین پس از بازدید از مرز پرویز خان از بخش های مختلف پایانه مرزی خسروی نیز بازدید کرد و در جریان امکانات و ظرفیت های این پایانه قرار گرفت.
وی در حاشیه این بازدید درگفتگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از حضور در میان مردم شهرستان قصرشیرین گفت: مردم این منطقه حق زیادی بر گردن ما دارند زیرا فداکاریهای فراوانی در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند و پس از جنگ نیز همراهی زیادی در جهت توسعه و سازندگی داشته اند.
معاون اول رییس جمهور از توسعه صادرات و همکاری با کشورهای همسایه به عنوان یکی از برنامه های مهم دولت یاد کرد و با اشاره به روابط خوب میان جمهوری اسلامی ایران وعراق گفت: باید کمک کنیم مشکلات و نگرانی های مردم عراق برطرف شود تا این کشور بتواند مسیر توسعه را به خوبی طی کند.
دکترجهانگیری از مرز پرویزخان به عنوان یکی از مرزهای مهم کشور در زمینه توسعه صادرات نام برد و افزود: این مرز در توسعه روابط ایران و عراق نقش فراوانی داشته و بخش عمده ای از صادرات ایران به عراق از طریق این مرز انجام می شود.
وی با اشاره به درخواست استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تبدیل شدن مرز پرویز خان به منطقه آزاد تصریح کرد: این موضوع باید در دبیرخانه مربوطه مورد بررسی قرار گیرد و اگر مشخص شود که از شرایط و ظرفیت های لازم برای این موضوع برخوردار است، اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

شناسه خبر: 79659

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده