دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با امیر قطر حمایت و کمک فوری و جدی کشورهای اسلامی از مردم غزه را ضروری دانست.|>"> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با امیر قطر حمایت و کمک فوری و جدی کشورهای اسلامی از مردم غزه را ضروری دانست.|>" /> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با امیر قطر حمایت و کمک فوری و جدی کشورهای اسلامی از مردم غزه را ضروری دانست.|>" />

رییس جمهوری در گفت وگوی تلفنی با امیر قطر:

کمک فوری و جدی کشورهای اسلامی به مردم غزه ضروری است

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با امیر قطر حمایت و کمک فوری و جدی کشورهای اسلامی از مردم غزه را ضروری دانست.

شناسه خبر: 79597 -

سه شنبه 7 مرداد 1393 - 14:08

حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی گفت: شرایط منطقه به نحوی است که رایزنی و همکاری نزدیک تر بین دو کشور را ضروری می کند.
وی با تاکید بر اینکه سکوت در مقابل فاجعه غزه جایز نیست، تاکید کرد: مردم غزه تحمل نخواهند کرد که شرایط ظالمانه قبلی و ادامه حصر چندین ساله تکرار شود.
رییس جمهوری با اشاره به این واقعیت که همه مسلمانان در یک امتحان بزرگ تاریخی قرار گرفته اند خواستار وحدت و همکاری مسلمانان برای تغییر شرایط زندگی مردم غزه و دستیابی به آتش بس قابل دوام شد.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این تماس تلفنی ، عید سعید فطر را به رییس جمهور کشورمان تبریک گفت و گسترش همکاریهای دو کشور را خواستار شد.
امیر قطر تاکید کرد: مقاومت فلسطین، ازشرف خود دفاع می کند و هیچکس نمی تواند آن را منع کند.
طرفین در این گفتگو توافق کردند که تماس در همکاری مستمر وزرای خارجه دو کشور ادامه یابد و برنامه ریزی برای دیدار سران دو کشور در آینده نزدیک صورت پذیرد.
شناسه خبر: 79597

- گفتگوی تلفنی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده