رییس جمهوری در دیدار مسوولان ، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از مردم با رهبر معظم انقلاب :

راهبرد ایران در سطح جهان ، صلح و عدالت و در دنیای اسلام، اتحاد است

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین گفت: این رفتار جنایت علیه بشریت است و همه سازمان های بین المللی که از انسانیت و حقوق بشر دم می زنند باید فضا و محاکم را برای محاکمه جنایتکاران که امروز ماهیت خبیث آنها بیش از هر روز دیگری برای جهانیان آشکار شده است ، آماده کنند.

شناسه خبر: 79595 -

سه شنبه 7 مرداد 1393 - 12:36

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که روز سه شنبه و در جریان دیدار مسوولان ، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم به مناسبت عید سعید فطر با مقام معظم رهبری ، صحبت می کرد، اظهار داشت: متاسفانه در این منطقه و در دنیای اسلام با دو غده چرکین مواجه ایم. غده ای که همواره موجب آزار فلسطینیان و مسلمانان شده است و این روزها سرباز کرده و سرزمین زیتون را به خاک و خون کشیده است. غده چرکین دیگری که موجب آزار مسلمانان در این روزها شده است حرکتی است که به نام اسلام ، دین ، خلافت و امارت آغاز شده است و اقدام به آدم کشی و مسلمان کشی در منطقه می کند و همه تحلیلها نشان می دهد که ریشه هر دو غده از یک نقطه نشات می گیرد.
رییس جمهوری با تاکید براینکه راهی برای حل این معضلات ، جز وحدت دنیای اسلام وجود ندارد ، گفت: کشورهای اسلامی باید اسلام رحمانی و اسلام منادی صلح و عدالت را در جهان تبیین کنند و از جهل و جمود و تعصب فاصله بگیرند.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان ، راهبرد صلح و عدالت و در دنیای اسلام راهبرد برادری ، وحدت ، اتحاد و حمایت از امت واحده اسلامی بوده است.
رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قدرتهای استکباری همواره تلاش کرده اند که جامعه اسلامی را از اهداف بلندش بازدارند ، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با همه توان و امکانات در پی ایجاد ثبات و امنیت و جلوگیری از کشتار و خونریزی و بازگشت صلح عادلانه به منطقه است و دربرابر کسانی که خواب تضعیف اسلام و مسلمین را دیده اند ایستادگی خواهد کرد تا این آرزوی آنان در گور دفن شود.
رییس جمهوری افزود: ملت ما با وحدت ، اتحاد ، برادری و ایستادگی و تحت هدایت مقام معظم رهبری به راه و وظیفه بزرگ و تاریخی خود ادامه خواهد داد و در این مسیر امیدوار و مطمئن است با هوشیاری ، بیداری و وحدت سایر مسلمانان به پیروزی دست خواهد یافت.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه روزه داری با دروغ ، تهمت ، افترا ، خشونت و آزار دیگران نمی سازد ، تصریح کرد: روزه داری با سکوت دربرابر جنگ طلبان و جنایتکاران و کسانی که به زنان و کودکان و مردان رحم نمی کنند نمی سازد. نمی توان خود را روزه دار دانست و در غم مسلمین و مشکلات آنها سهیم و شریک نشد ، چنین انسان و مسلمانی را پیامبر اکرم روزه دار نمی داند که حتی او را مسلمان نیز نمی خواند.
دکتر روحانی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک عید سعید فطر به مسلمانان جهان ، ملت بزرگ ایران ، سفرای کشورهای اسلامی و بویژه مقام معظم رهبری، گفت: عید فطر عید بازگشت به فطرت انسانی است و از این حیث بالاترین عید برای مسلمانان است که در سایه صیام و قیام و پیمودن مسیر تقوا به فطرت انسانی که همان توحید است دست یابند.
رییس جمهوری با بیان اینکه اسلام دین دنیا و آخرت است و نه طرد و ترک دنیا و نه دنیا پرستی را می پسندد ،گفت: از دیدگاه اسلام دنیا مزرعه آخرت است و این دو نه تنها با هم تضادی ندارند بلکه در تعامل و تکامل اند و به همین دلیل است که اسلام دین اعتدال و مسلمانان امت وسط هستند.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی با اشاره به اینکه اگر در ماه رمضان از خوردن و آشامیدن فاصله می گیریم برای آن است که بهتر فقر ، تنگدستی و گرفتاری افراد بی بضاعت را درک کنیم ، گفت: ماه رمضان ، ماه تقوا برای دستیابی به جسم و جان پاک است که در سایه نخوردن و نیاشامیدن و فاصله گرفتن از دروغ و ریا ایجاد می شود. ماه رمضان می خواهد میان امیال شخصی و آمال اجتماعی و وظایف و رسالتهای انسان در جامعه تعادل ایجاد کند این اعتدال وتعادل همان مسیری است که دین مبین اسلام برای اخلاق فردی و جمعی توصیه می کند.

شناسه خبر: 79595

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده