تشکیل جلسه شورای عالی آب به ریاست دکتر جهانگیری

جلسه شورای عالی آب عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

شناسه خبر: 79548 -

شنبه 4 مرداد 1393 - 19:35

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به تداوم خشکسالی و کاهش سطح منابع آب در کشور و اهمیت صرفه جویی در مصرف، بر لزوم مدیریت مصرف آب و اصلاح الگوهای مصرف در بخش مصارف خانگی ، بهداشت و کشاورزی تاکید کرد.
در این جلسه گزارشی از وضعیت آب شرب استانهای کشور و راهکارهای تامین پایدار آن از سوی نماینده وزارت نیرو ارایه شد و توضیحاتی نیز در خصوص تداوم خشکسالی ، وضعیت کلی طرح های آبرسانی کشور، آخرین وضعیت کمبود آب شهرها و کلان شهرها، اهم مشکلات تامین آب، برنامه تامین آب شرب روستاها و چالشهای پیش روی تامین آب شرب پایدار مناطق جمعیتی کشور ارایه گردید.
در این نشست همچنین پیشنهاداتی به منظور تامین آب شرب پایدار مناطق جمعیتی کشور ارایه شد که اصلاح تعرفه های آب شرب شهری و روستایی، تخصیص به موقع و متناسب منابع مالی، فعال سازی شورای حفاظت از منابع آب در استانها و تهیه و توزیع وسایل و تجهیزات کاهنده مصرف آب از جمله این پیشنهادات بود.
در این جلسه همچنین بر مدیریت مصرف آب بعنوان یکی از کلیدی ترین سیاستهای کشور در بخش تامین آب شرب و بهداشت تاکید و پیشنهادات و نظرات اعضای شورای عالی برای نحوه تامین منابع مالی طرح های آبرسانی کشور و همچنین به کارگیری راهکارهایی برای مصرف بهینه آب ارایه شد.

شناسه خبر: 79548

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده