رییس‌ جمهوری در راهپیمایی روز قدس:

جهان اسلام روز قدس را روز ایستادگی علیه رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام کند

رییس‌ جمهوری در راهپیمایی روز جهانی قدس با تاکید بر اینکه جهان اسلام باید روز قدس را روز تنفر و ایستادگی علیه رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام کند، اظهارداشت: مردم مظلوم غزه باید بتوانند در آرامش زندگی کنند و برای تحقق این کار و حمایت از مردم فلسطین ، همه مسلمانان باید بپا خیزند.

شناسه خبر: 79490 -

جمعه 3 مرداد 1393 - 12:52

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و همگام با مردم ولایتمدار و ظلم‌ستیز ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده بود ، در جمع خبرنگاران گفت: در صورتی می‌توانیم در مقابل متجاوزین پیروز شویم که مسلمانان ید واحد باشند و جهان اسلام باید به صورت متحد امروز (روز قدس) را روز خشم، تنفر، وحدت و ایستادگی علیه رژیم صهیونیستی اعلام کند.
رییس جمهوری با متفاوت دانستن روز قدس امسال نسبت به سال های گذشته، اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را یک توطئه ضدانسانی و نسل کشی دانست و تصریح کرد: کسانی که در مقابل کشتار کودکان و زنان بیگناه فلسطینی در غزه توسط صهیونیست ها سکوت کرده اند، در تاریخ شرمنده هستند و تاریخ نسبت به آنها قضاوت خواهد کرد.
دکتر روحانی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی باید بفهمد که سلاح های پیشرفته همانند گذشته نمی تواند ادامه اشغالگری آن را تداوم بخشد و خواست جهانیان پایان اشغال است ، مردم آزاد شوند، گذرگاه رفح باز شود، آتش و خون تمام شود، حمله به غزه قطع شود و مردم بتوانند زندگی معمولی و عادی داشته باشند.
رییس شورای عالی امنیت ملی گفت: ما می‌خواهیم همه مسلمانان دنیا احساس ید واحد داشته باشند چون در برابر رژیم صهیونیستی جز وحدت، ایستادگی و مقاومت راهی وجود ندارد و نمی توان امید داشت که مردم فلسطین با تکیه کردن بر مجامع بین‌المللی، بتوانند به همه حقوق‌شان دست پیدا کنند.
رییس جمهوری صبح جمعه از میدان فردوسی به جمع هزاران تهرانی ولایتمدار پیوست که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده بودند.
دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری ، دکتر روحانی را در این راهپیمایی همراهی می کردند.
اعضای هیات دولت و شماری از مشاوران رییس جمهوری نیز در این راهپیمایی باشکوه ضداستکباری شرکت کردند.

شناسه خبر: 79490

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار برگزیده