حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جمع علما و روحانیون استان سمنان تاکیدکرد: هر چقدر رابطه همه اقشار جامعه با ولایت بیشتر شود و رهبری معنوی و مقتدر و پرنفوذ تر در کشور حاکم باشد، حراست و اداره آن کشور مطمئن تر خواهد بود و بحمدالله این رابطه و اقتدار در کشور ما وجود دارد.|>"> حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جمع علما و روحانیون استان سمنان تاکیدکرد: هر چقدر رابطه همه اقشار جامعه با ولایت بیشتر شود و رهبری معنوی و مقتدر و پرنفوذ تر در کشور حاکم باشد، حراست و اداره آن کشور مطمئن تر خواهد بود و بحمدالله این رابطه و اقتدار در کشور ما وجود دارد.|>" /> حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جمع علما و روحانیون استان سمنان تاکیدکرد: هر چقدر رابطه همه اقشار جامعه با ولایت بیشتر شود و رهبری معنوی و مقتدر و پرنفوذ تر در کشور حاکم باشد، حراست و اداره آن کشور مطمئن تر خواهد بود و بحمدالله این رابطه و اقتدار در کشور ما وجود دارد.|>" />

رییس جمهوری در دیدار جمعی از روحانیون استان سمنان:

اقتدار کشور در گرو وحدت و انسجام همه اقشار بر محور ولایت است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جمع علما و روحانیون استان سمنان تاکیدکرد: هر چقدر رابطه همه اقشار جامعه با ولایت بیشتر شود و رهبری معنوی و مقتدر و پرنفوذ تر در کشور حاکم باشد، حراست و اداره آن کشور مطمئن تر خواهد بود و بحمدالله این رابطه و اقتدار در کشور ما وجود دارد.

شناسه خبر: 79471 -

چهارشنبه 1 مرداد 1393 - 22:17

رییس جمهوری تصریح کرد: هیچ ارتشی و قدرتی نمی تواند از یک کشور و مردم حراست کند مگر اینکه وحدت میان ملت ، دولت و مسئولان آن حاکم باشد.
دکتر روحانی با بیان این مطلب که دنیای امروز بسیار پیچیده و با سختی های فراوان همراه است ، به بحران های منطقه از جمله در عراق اشاره کرد و گفت: باید از این بحران ها درس آموخت که باید با هم باشیم و وحدت و یکپارچگی را با کمک هم در کل جامعه حاکم کنیم.
رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: کشوری می تواند از ثبات ،‌امنیت و اقتدار بهره مند باشد و روی پای خود بایستد که از سرمایه عظیم اجتماعی یعنی اعتماد متقابل میان دولت و ملت، انسجام و وحدت ملی برخوردار باشد.
دکتر روحانی تاکید کرد: اگر در عراق وحدت، یکپارچگی و انسجام ملی حاکم بود هرگز امکان نداشت یک گروهک کوچک بتواند بخش هایی از آن کشور را تصرف و دولت و ملت آن را با مشکل مواجه کند.
رییس جمهوری از نقش مرجعیت و قدرت معنوی در عراق به عنوان درس بزرگ دیگر یاد کرد و گفت: همه شاهد بودیم که اگر نقش مرجعیت و رهبری معنوی آیت الله سیستانی در عراق نبود چه بسا فاجعه پیش آمده در عراق بسیار عمیق تر بود.
دکتر روحانی با تاکید بر این که باید در دنیای امروز روی پای خودمان بایستیم به فاجعه غزه و کشتار زنان و کودکان بی گناه توسط مزدوران رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: همه شاهدند که در فلسطین و غزه چه می گذرد، ولی سازمان ملل، شورای امنیت و سایر سازمان های به ظاهر دلسوز چه می کنند و کجایند؟ در چنین مواقعی است که واقعیت های دنیای امروز برای ما آشکار می شود.
رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: جمهوری اسلامی ایران روزهاست که تلاش می کند برای کمک به مردم مظلوم فلسطین ، راهی به ویژه از طریق مصر بیاید تا پزشک و دارو و تجهیزات پزشکی به غزه برساند.
رییس جمهوری با انتقاد از فاصله و جدایی دنیای اسلام و ملت های مسلمان از یکدیگر بر وحدت، اخوت، برادری و همدلی ملت های مسلمان تاکید کرد و آن را راه گشای حل بحران های منطقه ای به ویژه در کشورهای اسلامی دانست.
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اوضاع کشور در زمان روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و مشکلاتی که در کشور حاکم بوده، اظهار داشت: به یاری خداوند در این چند ماه با وحدت و کمک مردم، حمایت و سیاست های مقام معظم رهبری ، دولت و سایر قوا، قدم های مهمی برداشته شده و برخی مشکلات رفع شده اند. البته هنوز مشکلات دیگری وجود دارد که امیدواریم دست دردست یکدیگر، آنها را ریشه کن کنیم.
رییس جمهوری تصریح کرد: با وجود همه مشکلات در کشور ، برای فائق آمدن به این مشکلات و دستیابی به آینده ای روشن ، بسیار امیدواریم.
در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین مداح به نمایندگی از علما و روحانیون استان سمنان (مقیم تهران) در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش های دکتر روحانی و دولت تدبیر و امید در حل برخی مشکلات اقتصادی و بکارگیری دیپلماسی فعال در عرصه سیاست خارجی ابراز امیدواری کرد با همت مسئولان و وحدت مردم سایر مشکلات موجود نیز رفع شود.
حجت الاسلام والمسلمین مداح از طرح بیمه سلامت به عنوان یکی از دستاوردها و طرح های مهم دولت یاد کرد و گفت:همانطوری که هدف شعار شما تدبیر و امید بود، امروزه امید در میان مردم ما زنده شده و با تدبیر عالمانه، آرامش نسبی در بین همه مردم، اقوام و نسلها در کشور حاکم شده است.
در پایان شرکت کنندگان در این مراسم ، نماز مغرب و عشاء را به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری اقامه و در فضایی روحانی و معنوی روزه خود را افطار کردند.

شناسه خبر: 79471

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده