معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

توجه به توانمندی های زنان از عوامل رسیدن به توسعه پایدار است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از عوامل و ضرورت های رسیدن به توسعه پایدار را توجه به توانمندی های زنان به عنوان نیمی از نیروی انسانی کشور و لازمه توجه به این ضرورت را شکل گیری و وجود باور عمومی و عزم و اراده ملی دانست .

شناسه خبر: 79466 -

چهارشنبه 1 مرداد 1393 - 18:45

دکتر شهیندخت مولاوردی در جشنواره ملی عکس مهارت و زنان که در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد در سخنانی ، ضرورت برنامه ریزی برای توانمند سازی زنان و بهره مندی از آن در راستای رسیدن به اهداف مورد نظر را مورد تاکید قرار داد و گفت: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با توجه به اهداف دولت تدبیر و امید، بدنبال برنامه ریزی های لازم در این زمینه و مشارکت و تعامل با دستگاه های ذیربط و مدیریت ظرفیت های موجود است تا بتوان گام های مهمی را در راستای رسیدن و تحقق اهداف برداشت.
وی برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره عکس مهارت و زنان را فرصت مناسبی برای شناسایی و معرفی استعداد های زنان کشورمان دانست و با تقدیر از اقدام سازمان فنی و حرفه ای در این زمینه از آمادگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری برای مشارکت و همکاری با این سازمان به منظور توانمند سازی زنان خبر داد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر ضرورت توجه به منابع و استعداد های انسانی در مسیر توسعه کشور گفت: امروز رویکرد دولت ها در مسیر توسعه از اتکاء به منابع طبیعی به سمت اتکاء به منابع انسانی تغییر یافته است و دولت ها و ملت ها به سمت اقتصاد دانش بنیان در حال حرکت هستند و ضرورت دارد ما نیز در این راستا گام گذاشته و به اقدامات و حرکت خود سرعت ببخشیم .
دکتر مولاوردی خاطرنشان کرد: رسیدن به جایگاه برتری که در سند چشم انداز برای کشورمان ترسیم شده ،مستلزم آنست که به سمت اقتصادی حرکت کنیم که انسان خلاق و آگاه محور آن باشد و دستیابی به چنین جایگاهی زن و مرد نمی شناسد و با توجه به اینکه نیمی از نیروی انسانی کشورمان را زنان تشکیل داده اند اگر به این ظرفیت توجه کامل نشود بی تردید در تحقق کامل اهداف مورد نظر با مشکل مواجه خواهیم بود.
معاون رییس جمهور در امر زنان و خانواده توانمند سازی زنان را نیازمند الزاماتی دانست و گفت: ظرفیت های بومی، تعامل با دستگاه‌های ذیربط ، آموزش فارغ التحصیلان زن و دختر دانشگاهها ، مشاغل کوچک و خانگی درحوزه زنان از جمله الزامات و ضرورت هایی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.
در این مراسم برگزیدگان نخستین جشنواره ملی عکس مهارت و زنان، لوح تقدیر و تندیس خود را از دستان معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده دریافت کردند.
دکتر مولاوردی در پایان از نمایشگاهی که در حاشیه این مراسم برگزارشده بود، بازدید کرد.

شناسه خبر: 79466

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده