توافق معاونت حقوقی ریاست جمهوری و سازمان صدا و سیما برای ساخت برنامه‌های آموزشی حقوقی

معاون حقوقی رییس جمهوری در دیدار رییس و مدیران سازمان صدا و سیما اظهار داشت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری آمادگی دارد در حوزه‌های حقوقی که مردم با آن سر و کار دارند اطلاعات لازم را برای تولید برنامه در اختیار همکاران صدا و سیما قرار دهد تا این قوانین به زبان ساده و هنری به آگاهی مردم برسد.

شناسه خبر: 77654 -

سه شنبه 30 ارديبهشت 1393 - 17:41

دکتر الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهوری در دیدار با دکتر عزت الله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما و جمعی از روسا و مدیران این سازمان با بیان اینکه اگر مردم به حقوق و تکالیف خود آشنا شوند شاهد پیشرفت، امنیت اقتصادی و امنیت روانی در زندگی آنان خواهیم بود، گفت: رسانه ملی می‌تواند از طریق آموزش همگانی مسایل حقوقی و پخش برنامه‌های جذاب تأثیرگذار باشد.
دکتر امین زاده با اشاره به توافقات به عمل آمده بین سازمان صدا و سیما و معاونت حقوقی ریاست جمهوری تصریح کرد: در توافقات به عمل آمده تصمیم گرفته شده که در شبکه پرمخاطب نسیم، مسایل مبتلا به مردم در زمینه‌های حقوقی و قانونی در قالب هنری به صورت برنامه‌هایی با رویکرد آشنایی مردم با مسائل حقوقی تولید و پخش گردد.
معاون حقوقی ریاست جمهوری گفت: بدین وسیله می‌توان حقوق و تکالیف مردم در حوزه‌های مختلف را اطلاع رسانی کرد تا افراد بدانند در مراجعه به دستگاه‌های اجرایی و حقوق متقابل خود با دیگران چه وظیفه و حقوقی دارند.
دکتر امین زاده ابراز امیدواری کرد که با اطلاع رسانی مفید صدا و سیما در زمینه‌های حقوقی، شاهد قضازدایی و حذف پرونده‌های قضایی از زندگی مردم و ایجاد آرامش در زندگی آنان باشیم.
وی ضمن اعلام آمادگی معاونت حقوقی رییس جمهور برای انجام مشاوره‌های حقوقی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف رسانه‌ای و هنری گفت: معاونت حقوقی رییس جمهور قائل به تحکیم روابط حقوقی بین مردم و دستگاه‌های اجرایی است تا آرامش خاطر در مردم در مراجعه به دستگاه‌ها فراهم گردد تا مردم در قبال هر مراجعه‌ای نیازمند اتلاف وقت و یا شکایت از دستگاه‌ اجرایی نگردند.

شناسه خبر: 77654

- دیدارهای داخلی

- معاونت حقوقی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده