با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده انجام شد؛

برگزاری نشست مشترک معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهور با مشاورین دستگاه‌های اجرایی

دکتر شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده روز سه‌شنبه در نشست مشترک این معاونت با مشاورین امور زنان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور در سازمان آمار ایران حضور یافت.

سه شنبه 30 ارديبهشت 1393 - 15:28

وی در این جلسه ابراز امیدواری کرد که این نشست‌ها زمینه‌ساز ایجاد تعامل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با دستگاه‌های اجرایی باشد.
معاون رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه مرکز آمار ایران در برنامه‌ریزی‌های کشور گفت: مرکز آمار ایران بسترساز توسعه و پیشرفت کشور است و در این مرکز می‌توانیم با برنامه‌ریزی مبتنی بر آمار دقیق، زمینه‌ای برای برطرف کردن چالش‌ها در دستگاه‌های اجرایی ایجاد کنیم.
مولاوردی اظهار امیدواری کرد که با ایجاد تعامل سازنده بین دستگاه‌های اجرایی با مرکز آمار بتوان خلأها و نواقص در زمینه آمار را برطرف کرده و به ارتقای جایگاه ایران در گزارش‌های توسعه انسانی، توسعه عمرانی و جنسیتی کمک کنیم.
وی افزود: بهره‌گیری از قانون بودجه در اجرای برنامه‌های حوزه زنان و خانواده، بررسی وضعیت موجود شوراهای عالی و عضویت معاونت امور زنان و خانواده در این شوراها برای شرکت در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با زنان، تحت پوشش قرار دادن زنان سرپرست خانوار و زنان آسیب‌دیده از آسیب‌های اجتماعی و رسیدگی به مشکلات زنان و دختران در مناطق روستایی و محروم و بیمه زنان خانوار از جمله مسائلی است که معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهور با بررسی‌های کارشناسی در این زمینه‌ها برنامه‌هایی را در دست اقدام دارد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین از همکاری مشاورین امور زنان دستگاه‌های اجرایی در ایام بزرگداشت مقام زن تشکر کرد و گفت: یکی از برنامه‌های بزرگداشت مقام زن دیدار زنان نخبه و فرهیخته با مقام معظم رهبری بود که محقق شد و سخنان ایشان در آن جلسه نقشه راهی برای تحقق اهداف مدنظر ما ترسیم نمود.
پیش از سخنان دکتر مولاوردی دکتر عادل آذر رییس مرکز آمار ایران و تعدادی از کارشناسان این مرکز گزارشی در خصوص عملکرد مرکز آمار ایران و آماری از زنان شاغل و بیکار در کشور ارائه کردند.

شناسه خبر: 77644