رییس جمهوری در دیدار نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد:

چهار فاز پارس جنوبی تا پایان سال 93 تکمیل می‌شود

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به اینکه دولت یازدهم در نظر دارد تا پایان سال، چهار فاز پارس جنوبی را فعال کند، گفت: متاسفانه در دولت قبل یکبار برای تکمیل فازهای پارس جنوبی بودجه اختصاص یافت و در اختیار پیمانکاران قرار گرفت اما قبل از راه‌اندازی این طرح‌ها، بودجه به اتمام رسید.

دوشنبه 29 ارديبهشت 1393 - 14:07

رییس جمهوری روز دوشنبه در جمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد گفت: طرح‌های نیمه تمام، سرمایه زیادی از کشور را بدون آنکه بهره‌ای برای مردم داشته باشد بر خاک نشانده است.
دکتر روحانی تاکید کرد: با توجه به کمبود بودجه عمرانی، دولت با بررسی طرح‌های عمرانی نیمه تمام بجا مانده از دولت‌های قبل، طرح‌هایی را که پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشتند امسال به ثمر خواهد رساند.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به ویژگی‌های ممتاز طبیعی استان کهکیلویه و بویر احمد اشاره کرد و گفت: این استان به لحاظ جاذبه‌های طبیعی و همجواری با استان‌های اصفهان و فارس می‌تواند مقصد گردشگران داخلی و خارجی شود.
دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد که مشکلات استان در حوزه راه، پتروشیمی و آب با همکاری دولت و مجلس هر چه زودتر مرتفع شود.
پیش از سخنان رییس جمهوری، نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد، ظرفیت‌ها و امکانات بالای استان نظیر برخورداری از منابع آب و خاک، قرار داشتن در کریدور شمال – جنوب انتقال انرژی و تولید نفت‌، اهتمام ویژه دولت به کهکیلویه و بویر احمد را برای محرومیت‌زدایی و توسعه یادآور شدند.
تکمیل طرح راه آهن سراسری که مشهد - بندر امام خمینی (ره) و تامین آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی شهرها و روستاهای منطقه از سدهای ساخته شده در استان از دیگر خواسته‌های نمایندگان استان کهکیلویه و بویراحمد بود.

شناسه خبر: 77583