با حضور رییس‌ جمهوری صورت گرفت:

افتتاح چندین پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق مختلف کشور

همزمان با روز جهانی ارتباطات و با حضور رییس‌ جمهوری چند پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق مختلف کشور به بهره‌برداری رسید.

شنبه 27 ارديبهشت 1393 - 10:05

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح امروز (شنبه) در مراسم پایانی چهارمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) از طریق ویدئو کنفرانس چندین پروژه مهم در حوزه ارتباطات و فناوری ارتباطات در مناطق مختلف کشور را مورد بهره‌برداری قرار داد.
اتصال 4100 روستا به اینترنت پرسرعت، افزایش ظرفیت مسیر ارتباطی فیبر نوری تهران – اصفهان به میزان 400 گیگابیت بر ثانیه با استفاده از تجهیزات ساخت داخل، افزایش ظرفیت ترانزیتی آسیا و اروپا از مسیر ایران به میزان 150 گیگا بیت بر ثانیه (400 درصد افزایش) به طول 10 هزار کیلومتر و بهره‌برداری از خدمات شبکه ابری توزیع شده میزبانی دیتاسنترهای استانی در هفت استان گلستان، خوزستان، خراسان رضوی، قم، همدان، فارس و کرمان، 4 پروژه مهم در حوزه ارتباطات، فناوری و اطلاعات بود که به بهره‌برداری رسید.
رییس‌جمهوری با ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، آذربایجان غربی، فارس و کرمان دستور آغاز بهره‌برداری از این پروژه‌ها را صادر کرد.
رییس جمهوری در فرمان آغاز بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت ترانزیتی آسیا و اروپا از مسیر ایران به میزان 150 گیگا بیت بر ثانیه گفت: برای دولت تدبیر و امید که یکی از شعارهایش تعامل با جهان بوده فرصت مغتنمی است که ظرفیت ترانزیت آسیا به اروپا از طریق ایران افزایش یافته است و ان شاء الله تا پایان سال نیز بیشتر خواهد شد.
دکتر روحانی همچنین در فرمان آغاز بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت مسیر ارتباطی فیبر نوری تهران – اصفهان به میزان 400 گیگابیت بر ثانیه نیز گفت: افزایش ظرفیت ارتباطی مسیر فیبر نوری تهران - اصفهان که به دست اندیشمندان و دانشمندان ایرانی انجام شده موجب افتخار است و این حرکتی در مسیر خودکفایی در فناوری ارتباطات و اطلاعات خواهد بود.

شناسه خبر: 77495