رییس جمهوری در دیدار سفرای جدید ایران در کشورهای خارجی:

گسترش روابط با همه کشورها بویژه همسایگان برای دولت حائز اهمیت است

سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای لبنان، کرواسی، کویت، قبرس، لهستان و آکردیته لیتوانی و نماینده دائمی ایران در سازمان همکاری اسلامی عصر امروز(دوشنبه) پیش از عزیمت به محل مأموریت خود با رییس‌جمهوری دیدار و گفت‌وگو کردند.

دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 - 19:06

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با تاکید بر ضرورت تلاش سفرای کشورمان در جهت توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها، تصریح کرد: گسترش روابط با همه کشورها بویژه همسایگان برای دولت حائز اهمیت است.
رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه همکاری‌های بین‌المللی باید به عنوان یک اصل در اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها مدنظر باشد، افزود: امروز بسیاری از مسایل بین‌المللی بدون همکاری و هم‌صدایی کشورها قابل حل نیست و این همکاری‌ها هیچ منافاتی با مستقل بودن کشورها نخواهد داشت.
دکتر روحانی تصویب طرح جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مقابله با خشونت و افراطی‌گری در مجمع عمومی سازمان ملل به اتفاق آراء را نشانه وجود فرصت‌ها و زمینه‌های همکاری میان کشورهای جهان برشمرد و گفت: روابط حسنه ایران با همه کشورها می‌تواند به توسعه منطقه نیز کمک شایانی کند.
رییس‌ جمهوری تصریح کرد: باید از اشتراکات خود با دیگر کشورها در جهت ایجاد روابطی نزدیک همراه با منافع متقابل استفاده کنیم.
دکتر روحانی همچنین با اشاره به فرصت‌ها و پتانسیل‌های فراوان سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف ایران بویژه سواحل جنوبی بر تلاش سفرای کشورمان برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی تأکید کرد.
رییس‌جمهوری همچنین برای سفرای کشورمان در انجام مأموریت‌های محوله آرزوی موفقیت کرد.
در این دیدار محمد فتحعلی سفیر جدید ایران در لبنان، رضا زبیب سفیر جدید ایران در قبرس، محمد ابراهیم طاهریان سفیر جدید ایران در کرواسی، رامین مهمانپرست سفیر جدید ایران در لهستان و آکردیته در لیتوانی، علیرضا عنایتی سفیر جدید ایران در کویت و مهدی حمزه ای نماینده دائم ایران در سازمان همکاری اسلامی در جده ضمن تبریک میلاد امام علی (ع) به رییس‌ جمهوری، بر تلاش خود در جهت ارتقاء سطح روابط ایران با دیگر کشورها تأکید کردند.

شناسه خبر: 77448