رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت هلال احمر:

هلال احمر در کمک به انسانها مرز نمی‌شناسد

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم حل مشکلات کشور بر اساس منطق و تدبیر تاکید کرد: عبور از موانع و مشکلات پیش روی کشور در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیاز به اجماع، مشورت و تدبر دارد و نمی‌توان از راه‌های غیر معقول به نتیجه صحیح رسید.

شناسه خبر: 77439 -

دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 - 13:28

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که امروز (دوشنبه) در مراسم گرامیداشت هفته هلال احمر سخن می‌گفت، با بیان اینکه اگر با دقت مشکلات کشور شناسایی نشود و راهکار صحیح برای حل نابسامانی‌ها تدوین نشود ممکن است در آینده با دشواری‌های جدید روبرو شویم، گفت: انقلابی‌گری در انجام رفتارهای غیر معقول و اصرار بر سریعتر رسیدن به خواسته‌ها نیست، بلکه در شناخت فضا، ابداع ساز و کار مناسب و تصمیم‌گیری بجا به منظور رفع موانع و توسعه و پیشرفت کشور است.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش ضمن تجلیل از اهداف، عملکرد و آرمان‌های جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: جمعیت هلال احمر تنها سازمان امدادگری است که در کمک به انسانها مرز، حزب، جناح، مذهب و آیین و ملیت نمی‌شناسد و این موضوع ستایش آمیز است.
دکتر روحانی با استناد به آیات الهی و سیره پیامبر (ص) او اهل بیت (ع) در کمک به انسان‌های نیازمند گفت: امیرالمومنین به عنوان آموزگار شیعیان، مسلمانان و همه آزادگان جهان این درس را به ما آموختند که باید به همه انسان‌های نیازمند و گرفتار فارغ از هر اعتقاد و عقیده کمک کرد.
رییس جمهوری نشان صلیب سرخ و هلال احمر را مایه آرامش برای همه مردم توصیف کرد و گفت: مردم هر کجا که با نشان و لباس این سازمان مواجه می‌شوند، احساس می‌کنند که کسی یار و مددکار آنهاست و اگر لازم باشد، بی‌منت و بی‌توجه به رنگ، پوست، نوع گویش و تمایلات شخصی و قومی به آنها کمک می‌کند.
دکتر روحانی ادامه داد: چقدر لذت‌بخش و غرورآفرین است، هنگامی که امدادگران هلال احمر ما با قوت و مهارت در هنگام بروز بلایای طبیعی یا سوانح در صحنه حاضر می‌شوند و جان انسان‌ها را نجات می‌دهند.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه حضور هلال احمر ایران در کمک به حادثه‌دیدگان در گوشه گوشه جهان از آفریقا تا آمریکای جنوبی، از افغانستان تا سوریه برای نجات انسان‌های گرفتار مایه مباهات است، خواستار آموزش هر چه بیشتر امدادگران کشور در حوزه‌های مرتبط به کمک به مصدومان و حادثه‌دیدگان شد.
دکتر روحانی در ادامه از نقش جمعیت هلال احمر در طول سال‌های دفاع مقدس تجلیل کرد و گفت: هلال احمر ایران در آن سال‌ها با ایثارگری و مخلصانه پای کار ایستاد و در کمک به سلامت رزمندگان و حتی اسرا، نقش خود را به خوبی ایفا کرد.
رییس‌ جمهوری با تأکید بر کمک همه جانبه دولت به جمعیت هلال احمر بویژه در تأمین نیاز این سازمان مردم‌نهاد به بالگرد گفت: داشتن امکانات و تجهیزات در هلال‌احمر به معنای داشتن امکانات لازم برای مردم در هنگام گرفتاری است.
دکتر روحانی افزود: حادثه و بلا در هر گوشه از جهان رخ می‌دهد و ایران ما نیز از مخاطراتی نظیر زلزله، سیل و طوفان بی‌نصیب نبوده است، اما امدادگران هلال احمر باید مثال سربازانی فداکار خود را برای انجام وظایف در روز حادثه آماده کند.
رییس‌ جمهوری همچنین از مسئولان جمعیت هلال احمر خواست تا بر میزان داوطلبان عضویت در این سازمان بیفزاید و با سازماندهی مناسب و ایجاد ارتباط دائم میان آنان این سازمان را برای کمک بیشتر در هنگام حادثه آماده سازد.
پیش از سخنان رییس‌جمهوری دکتر فرهادی رییس جمعیت هلال احمر کشور، گزارشی از اهداف و برنامه‌های این سازمان به منظور کمک به شهروندان کشور و همچنین آسیب‌دیدگان سوانح و بلایای در خارج از کشور ارایه کرد.
همچنین در این مراسم نشان ایثارگری به سه نفر از داوطلبانان جمعیت هلال احمر توسط رییس جمهور اهدا شد.

شناسه خبر: 77439

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده