مولاوردی در دیدار هیات زنان کارآفرین تاجیکستان اعلام کرد:

آمادگی ایران برای توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات خود به تاجیکستان

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بعد از ظهر امروز (شنبه) در دیدار هیات رسمی زنان کارآفرین تاجیکستان با اشاره به اشتراکات مذهبی، زبانی و تاریخی دو کشور ایران و تاجیکستان گفت: ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط دوجانبه وجود دارد که باید از آن برای گسترش همکاری‌ها و تبادل تجارب دوکشور بویژه در حوزه زنان بکار گرفت.

شنبه 20 ارديبهشت 1393 - 20:12

شهیندخت مولاوردی با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری‌ها و انتقال تبادل تجربیات خود در حوزه زنان گفت: زنان ایرانی توانایی‌های بسیار خوبی در زمینه آموزش و سوادآموزی دارند چرا که بیش از 60 درصد دانشگاه‌های ما را زنان و دختران تشکیل می‌دهند.
مولاوردی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و سلامت، سن امید به زندگی در زنان ایرانی افزایش یافته و در سایر بخش‌ها نیز پیشرفت‌هایی خوبی داشته‌ایم، افزود: البته با همه این پیشرفت‌ها چالش‌هایی نیز وجود دارد که برای رفع آنها خواستار توسعه روابط در حوزه زنان و خانواده با سایر کشورها به خصوص تاجیکستان هستیم.
رییس هیأت زنان کارآفرین تاجیکستان نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت روابط ایران و تاجیکستان گزارشی در خصوص عملکرد و اقدامات این کشور در خصوص ارتقای وضعیت زنان و خانواده کشور متبوعش ارائه کرد.

شناسه خبر: 77372